O Popielu, którego myszy zjadły oraz inne podania i legendy wielkopolski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
83-210-0579-9
baśnie, legendy
Barbara

Niniejszy tomik jest pierwszym z cyklu małych zbiorów podań, legen i baśni związanych w Wielkopolską. W obecnym oraz w kolejnych tomikach zaprezentowane zostaną najciekawsze, najbardziej znane i typowe utwory z ludowej twórczości ziemi wielkopolskiej. Mówią one o jej dawnych dziejach - baśniowych i historycznych, o władcach, książętach, rycerzach i ludziaj tej ziemi, o niezwykłych wydarzeniach i dziwnych zjawiskach, o zatopionych dzwonach i osiedlach, zaklętych skarbach, o diabłach i rusałkach oraz o tych wszystkich dawnych historiach, które zachowały się w pamięci pokoleń i były przekazywane ustnie a następnie zostały spisane w księgach.

Cieniusieńka książeczka, zawierająca najbardziej znane, popularne legendy wielkopolskie. Czyta się lekko, szybko i przyjemnie, Dla miłośnika legend, baśni i klechd? Coś w sam raz na leniwe przedpołudnie z kubkiem kawy w dłoni ;)

Karolina | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Jak dobrze napisane, to i dobrze się czyta, a przy okazji wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

Polecam :)

ReginaCatta | 2018-01-14