Poznaję świat. Książka dla dzieci 6-8-letnich

Dziesięć gwiazdek przyznaję niezwykle, niezmiernie rzadko. Dostają ją arcydzieła książkowe w swoich kategoriach. I tu mamy takie arcydzieło z grupy książek przeznaczonych dla dzieci.
Ta książka to prawie legenda końca lat osiemdziesiątych. Prawdziwy hit. To książka kultowa i przykład porządnej, doskonałej wręcz książki przeznaczonej dla dzieci młodszych, która ma za zadanie zapoznać młodego czytelnika z otaczającym światem. Książka jest genialnie ilustrowana i są to kolorowe, znakomite rysunki. Teksty krótkie, zwięzłe i tworzą z ilustracjami doskonały tandem informacyjno-poznawczy. Kartkowałem ją w dzieciństwie wielokrotnie i uwielbiałem ją po prostu. Układ książki, prezentowane treści, szata graficzna, opracowanie całości: same plusy, minusów praktycznie nie sposób dostrzec. Małe cudo.
Książka ta zasługuje na najwyższe oceny i może być swego rodzaju wzorem dla innych książek w swojej kategorii. Książka na najwyższym poziomie. Na zawsze pozostanie na półce w mojej biblioteczce domowej i w pełni zasługuje na taką opinię, która przepełniona jest pochwałami.

Genialna, wspaniała publikacja, która zawiera świetny materiał i jest bardzo pouczająca.
Przypomina o czasach PRL-u, przypomina mi dzieciństwo... Przepięknie ukazane są tutaj: przyroda, miasto, wieś, przemysł, rolnictwo (PGR-y),itd. Okraszona cudownymi ilustracjami. Idealna do pracy z dziećmi przy wielu tematach.

Moja najukochańsza książka z dzieciństwa:)Pełna pięknych, kolorowych obrazków. Z czasów, gdy wszystko było takie proste, fascynujące, ciekawe, kolorowe.

Bardzo miło ją wspominam. Tysiące razy z nią zasypiałam oglądając jej piękne kolorowe treści. Do tej pory pamiętam jej ilustracje. Była takim magicznym okienkiem na cuda otaczającego świata.

Ach jak cudownie jest widzieć świat oczyma dziecka! Nic tak teraz nie pachnie, nie wygląda, nie oddaje uroku tajemnicy jak wtedy. Jak piękne są dziecięce wspomnienia poznawania świata.

To magia dzieciństwa, kiedy nawet kolorowa książeczka stawała się portalem do świata pełnego niezwykłych stworzeń, przepięknych zakątków, fascynujących przedmiotów, nowych zawodów czy malowniczych miejsc. Aż buzia mi się uśmiecha na to wspomnienie, ech były takie książki, które na zawsze pozostaną dla mnie ważne, pierwsze, niezaprzeczalnie magiczne, pobudzające emocje i wzruszenia.

Życzę każdemu maluchowi, aby jego dzieciństwo było pełne tej magii odkrywania, pełne wspaniałej wiedzy która przybliży Wam cuda otaczającego świata, skarby o jakich nie marzyliście. Niech Wasze dziecięce lata obfitują w takie wspaniałe książki.

Ach jak cudownie jest...

Legendarna książka i bardzo bliska memu sercu!Razem z bratem wychowaliśmy się na niej!!!Do dzisiaj często ją wspominamy - znaliśmy ją na pamięć!!!

Suuuper książka!!!! najbardziej podobały mi się obrazki!!!!-zwłaszcza te w dziale "czym jeździmy"

• Dzieciństwo
  • Dzieciństwo