Poznaję świat. Książka dla dzieci 6-8-letnich

Wydawnictwo: WSiP

Książka przybliżająca dziecku świat, podzielona na działy, np. W mieście, Na wsi, W PGRze :-) W książce wykorzystano niektóre pomysły Evy Veberowej, autorki „Svet około nas”, Bratislava 1964. Ilustracje: Elżbieta Fido-Drużyńska, Mateusz Gawryś, Janusz Grabiański, Jerzy Heintze, Maria Orłowska-Gabryś, Elżbieta Procka, Stanisław Rozwadowski, Janusz Stanny, Stanisław Szymański, Bożena...

Ilustracje: Elżbieta Fido-Drużyńska, Mateusz Gawryś, Janusz Grabiański, Jerzy Heintze, Maria Orłowska-Gabryś, Elżbieta Procka, Stanisław Rozwadowski, Janusz Stanny, Stanisław Szymański, Bożena Truchanowska, Bohdan Wróblewski.

Basia_Pelc | 2014-10-21

Genialna, wspaniała, zawiera świetny materiał, bardzo pouczająca.
Przypomina o czasach PRL-u, przypomina mi dzieciństwo... Przepięknie ukazane są tutaj: przyroda, rośliny, zwierzęta, miasto, wieś, przemysł, rolnictwo (PGR-y), itd. Okraszona genialnymi ilustracjami. Idealna do pracy z dziećmi przy wielu tematach.

Moja najukochańsza książka z dzieciństwa:)Pełna pięknych, kolorowych obrazków. Z czasów, gdy wszystko było takie proste, fascynujące, ciekawe, kolorowe.

Bardzo miło ją wspominam. Tysiące razy z nią zasypiałam oglądając jej piękne kolorowe treści. Do tej pory pamiętam jej ilustracje. Była takim magicznym okienkiem na cuda otaczającego świata.

Ach jak cudownie jest widzieć świat oczyma dziecka! Nic tak teraz nie pachnie, nie wygląda, nie oddaje uroku tajemnicy jak wtedy. Jak piękne są dziecięce wspomnienia poznawania świata.

To magia dzieciństwa, kiedy nawet kolorowa książeczka stawała się portalem do świata pełnego niezwykłych stworzeń, przepięknych zakątków, fascynujących przedmiotów, nowych zawodów czy malowniczych miejsc. Aż buzia mi się uśmiecha na to wspomnienie, ech były takie książki, które na zawsze pozostaną dla mnie ważne, pierwsze, niezaprzeczalnie magiczne, pobudzające emocje i wzruszenia.

Życzę każdemu maluchowi, aby jego dzieciństwo było pełne tej magii...

Jarosław Wiśniewski | 2016-04-03

Dziesięć gwiazdek przyznaję niezwykle, niezmiernie rzadko. Dostają ją arcydzieła książkowe w swoich kategoriach. I tu mamy takie arcydzieło z grupy książek przeznaczonych dla dzieci.
Ta książka to prawie legenda końca lat osiemdziesiątych. Prawdziwy hit. To książka kultowa i przykład porządnej, doskonałej wręcz książki przeznaczonej dla dzieci młodszych, która ma za zadanie zapoznać młodego czytelnika z otaczającym światem. Książka jest genialnie ilustrowana i są to kolorowe, znakomite rysunki. Teksty krótkie, zwięzłe i tworzą z ilustracjami doskonały tandem informacyjno-poznawczy. Kartkowałem ją w dzieciństwie wielokrotnie i uwielbiałem ją po prostu. Układ książki, prezentowane treści, szata graficzna, opracowanie całości: same plusy, minusów praktycznie nie sposób dostrzec. Małe cudo.
Książka ta zasługuje na najwyższe oceny i może być swego rodzaju wzorem dla innych książek w swojej kategorii. Książka na najwyższym poziomie. Na zawsze pozostanie na półce w mojej biblioteczce...

Monika | 2013-08-24

Legendarna książka i bardzo bliska memu sercu!Razem z bratem wychowaliśmy się na niej!!!Do dzisiaj często ją wspominamy - znaliśmy ją na pamięć!!!

moniczka_28 | 2011-09-20
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: maj 1991

Suuuper książka!!!! najbardziej podobały mi się obrazki!!!!-zwłaszcza te w dziale "czym jeździmy"

deColberg | 2016-02-09
nimfa188 | 2016-01-27