Objawienia

83-86096-12-8
Däniken, paleoastronautyka
Beata

Inne wydania

Znam bary na całym świecie, nawet ten w Acapulco, szczycący się tym, że stoją tam wszystkie rodzaje butelek. Jednak żaden lokal nie może konkurować z Lourdes. Takiej kolekcji nie widziałem nigdzie. W przeciwieństwie do butelek w Acapulco tu wszystkie pełne są „cudownej wody z Lourdes”. Kupcy wiedzą, do czego zobowiązuje reputacja miejsca, co i w jaki sposób zapewni i podwyższy ich dochody....

Kupcy wiedzą, do czego zobowiązuje reputacja miejsca, co i w jaki sposób zapewni i podwyższy ich dochody. Sklepy noszą nazwy: „Raj”, „Pod św. Otylią”, „Pod Ojcem św. Pawłem X”, „Pod świętym Różańcem” i bezkonkurencyjny w swej prostocie „Pod świętą Panią Groty”. Odkąd dziewczynę, której objawiła się Madonna, uznano za świętą, wszystko Lourdes zostało święte. Nawet hotelom nie nadawano zwykłych nazw, lecz na przykład: „Hôtel du Vatican”. Panowie z Rzymu czegoś takiego nie widzą, a w Świętym Oficjum nie rumieni się z tego powodu żaden z kardynałów. Pełen wstrętu do tak ekshibicjonistycznego biznesu zostawiam samochód w świętym garażu za nieświęte pieniądze. W nadziei, że spłynie na mnie jasność ducha, wchodzę w tłum przed bazyliką. Przynajmniej tu nie ma straganów i przekupniów. Dym świec i kadzideł odurza. Ze stereofonicznych głośników płyną swojskie i międzynarodowe pieśni kościelne, przeplatając się i mieszając z modlitwami. Wrażenie oszałamiające...

źródło opisu: Wydawnictwo Prokop, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Fasoletti | 2011-10-24
Przeczytana: 18 października 2011

W tej pozycji Daniken podejmuje próbę wyjaśnienia fenomenu objawień oraz cudownych wizji. Jest to książka nieco inna niż pozostałe pozycje autora, z którymi miałem okazję się zetknąć. Nie mamy tu zbyt wiele do czynienia z boskimi przybyszami z kosmosu (Choć kilku motywów nie zabraknie).
Próba wyjaśnienia fenomenu objawień opiera się głównie na psychologii i psychoanalizie oraz zagadnieniach dotyczących nieaktywnych obszarów ludzkiego mózgu.
Jak to zwykle u Danikena książkę czyta się niemalże jednym tchem, autor pisze ciekawym, wciągającym stylem.

| 2013-03-31

Jedyne co mi się w tej książce podobało to opisane kilka(naście) objawień na początku, a zwłaszcza opisanie przebywania w Lourdes. Po dwu setnej, którejś tam stronie, zniechęciłam się. A, że jestem osobą, która generalnie nie skończy książki, jeśli nie dokończy to przeczytałam spis objawień na końcu książki. Nie polecam.

Magnificat | 2013-07-23

Najgorsza książka z jaką się kiedykolwiek zetknęłam. Przy najbliższej okazji spędzenia letniego czasu przy ognisku spalę ją. Okultyzm, okultyzm i jeszcze raz okultyzm. Autor opisuję objawienia w sposób taki, żeby później móc poddać je swojej opinii, która dla mnie jest nie do przyjęcia. NIE, NIE, NIE!

Ruthven | 2016-11-09
Piotr Shu | 2016-11-06