Tytus, Romek i A'Tomek. Księga IX. Tytus na Dzikim Zachodzie

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 9)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Tytus wskakuje do filmu o Dzikim Zachodzie i zostaje kowbojem, Romek i A'Tomek śpieszą mu na ratunek.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-06-28

Jak dla mnie to jeden z lepszych odcinków przygód Tytusa. Ciekawy pomysł na akcję - wskoczenie bohaterów do filmu (coś jak filmie Woodego Allena - Purpurowa Róża w Kairu) i dalsza kontynuacja przygód już na Dzikim Zachodzie. W komiksie mamy prawie wszystkie charakterystyczne postacie i sytuacje z tamtych czasów (pionierzy, Indianie, pierwsi finansiści, kowboje, bandyci, napady, pościgi, strzelaniny) - słowem wszystko to co powinno znaleźć się w typowym westernie. Spora dawka humoru słownego i sytuacyjnego - jest też niezły humor drugoplanowy (nazwy miejscowości, napisy gdzieś na ścianach). Znalazłem w nim też jedno życzeniowe zdanie, które przydałoby się wprowadzić w życie - "Chuligani wysiadka. Dziś rozróbka, jutro wyrok i odsiadka!"

Degamisz | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Nuda. Czasem Papcio Chmiel kombinuje i wychodzi mu to na dobre, ale czasem jednak potrafi przekombinować w efekcie czego jest mało zabawny, średnio atrakcyjny i ogólnie nudny komiks.

Profesorek | 2014-07-17

Jak na Papcia przystało - komiks znakomity.
Tytus wskakuje do kowbojskiego filmu, przypadkowo trafia na kopalnię zegarków i zbija majątek. Powodzi mu się świetnie, zarabia wielkie pieniądze, a tu nagle na pomoc postanowili podążyć Romek i A'Tomek. Ciekawe po co jakaś pomoc, skoro Tytus radzi sobie jak nigdy dotąd?
Tytusa uwielbiam (może dlatego że sam trochę taki jestem :)), ale Romek i A"Tomek często mnie denerwują. To tacy bohaterzy doskonali: same piątki na świadectwie, zawsze nienaganni, pomocni, życzliwi i kochani. Nie wolno odstawać od normy!
Rozumiem; komiks pojawił się w PRL - u, więc propaganda musiała zostać zachowana. Dobrze, że chociaż Tytus potrafi mnie rozbawić.
Z chęcią nieraz marzę, żeby to Tytus zaczął "umałpiać" Romka i A"Tomka.
W końcu w komiksie niczym to nie grozi :)

Sonea | 2011-06-27

Mój pierwszy Tytus, więc największy mam sentyment do tej właśnie przygody.
Czytałam szkrabem będąc, zatem nie dziwiota, że od tamtej pory mam szczególną skłonność do nonsensownego humoru.
Kopalnia zegarków (żyła na nogę, ale nie było popytu)
Wódz Siedzący Bawół - tu byłem.

Papcio Chmiel mocno już powtarzalny, ale pierwsze jego pomysły - bezcenne. Adam Słodowy mógł się schować przy wynalazkach prof. Talenta :D

Krzysio | 2011-02-06
Przeczytana: 1999 rok

W komiksach o Tytusie, Romku i Atomku zaczytywałem się w podstawówce jak głupi.
Świetna pozycja, papcio chmiel rulezzz;) polecam!

Mamerkus | 2015-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Nastąpiła nieuchronna obniżka formy. Po dwóch genialnych i jednym niemalże genialnym komiksie, "Tytus na Dzikim Zachodzie" jest zaledwie dobry. Zabrakło błyskotliwości, jest kilka lepszych tekstów i sytuacji, ale jednak Papcio tym razem nie wycisnął z tematu całego soku. Z lepszych gagów: "Stać! Kontrola drogowa", "precz stąd, bo podziurawię wam życiorysy", biznes zegarkowy, "oddawać forsę, biżuterię, złote myśli", "a mnie nie zauważyliście?"

Marta | 2011-10-06
Przeczytana: 05 października 2011