Anastazja. Kim jesteśmy?

Okładka książki Anastazja. Kim jesteśmy? Władimir Megre
Okładka książki Anastazja. Kim jesteśmy?
Władimir Megre Wydawnictwo: WiS Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 5) filozofia, etyka
filozofia, etyka
Dzwoniące Cedry Rosji (tom 5)
WiS
2005-01-01
2005-01-01
Anna Kreuschner
biografia

Przesłanie jest świetne - sami jesteśmy programistami swojego losu. Jednak tym razem treść, która do niego prowadziła trochę mnie męczyła. Przeskakiwałam. W zasadzie najbardziej podoał mi się jeden z początkowych fragmentów książki, opisującej stary sad otoczony cedrami, który pozostał po zniszczonym dawnym gospodarstwie. Aż by się chciało taki sad posadzić samemu - nie monokulturę, ale piękny ogórd, rosnący sam. Jako dziecko miałam takie lubiane miejsce. Nie daleko mojgo domu były tereny poniemieckich plantacji różnych rośli dla ogródów. Po wojnie zostały opuszczone i porzucone, ale jeszcze w latach 90-tych rosło tam wieli pięknych okazów rośli, w gęstych alejkach, tworząc tajemniczy ogród. Potem to wszystko wycieli. Dziś tam jest osiedle bloków. Sad Merge miał więcej szczęścia.

W tej części poznajemy piękną wizję odsieczy dla Matki Ziemi - tworzenie rodowych siedlisk. Książka rozpala pragnienie tworzenia nieprzemijającego, wiecznego dzieła, które zapewni nam i potomnym nieskończone szczęście, poza granicami sztucznego systemu technokratycznego. Na dobre zakorzeniła we mnie marzenie o własnym Rodowym Królestwie.

Autor dużo opowiada o swoich sprawach poza tajgą,co jak dla mnie nie było takie ciekawe.
Dla mnie najciekawszy i najpiękniejszy był ostatni rozdział, który mówi o wspólnej wieczności

Nie sposób jest określić piękna tej książki słowami. Niema innego wyjścia jak ją przeczytać :) Uwielbiam ten stan zadumy po przeczytaniu ostatniego słowa każdej z książek tej sagi :)

Kolejna cudowna część sagi tym razem opowiadająca o organizowaniu i budowaniu siedlisk rodowych świetnie przedstawiająca alternatywę dla stylu życia jaki jest powszechnie uprawiany przez większość ludzi.

wow :)

wow :)

• Rozwój
  • Anastazja
  • Proza
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt

Dodaj cytat z książki Anastazja. Kim jesteśmy?