Idee i wartości islamu

Tłumaczenie: Janusz Danecki
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Ideals and realities of islam
83-211-0985-3
kulturoznawstwo, religia
religia
Anna

Złośliwy | 2014-05-07
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Dobra pozycja dla zainteresowanych islamem jako źródło podstawowych informacji o tej religii. Ciekawa jest możliwość zapoznania się z tematem z muzułmańskiego punktu widzenia.

Tamanna | 2014-10-30
Przeczytana: 20 września 2014

Słowo „islam”oznacza poddanie się (Bogu)

Na tyłach pewnego antykwariatu umiejscowiono dwie półki tak nisko. że przeglądam na nich książki półleżąc na ziemi:) W tytułach przeważają takie słowa jak islam, buddyzm, choć nie brakuje tu też książek z kręgu hinduizmu. Wynosząc stamtąd ostatnio „Wojnę światów” Kłodkowskiego (zapłaciłam, zapłaciłam:), z wahaniem odłożyłam malutką książeczkę Seyyeda Hosseina Nasra, Irańczyka kształconego w Teheranie i USA, szyity, który na zaledwie 179 stronach przedstawia islam, w poszczególnych rozdziałach zajmując się Koranem, Prorokiem, prawem islamskim (szariatem), różnicami nie tylko miedzy sunnizmem a szyizmem, ale i islamem a chrześcijaństwem, ze szczególną uwagą dzieląc się z nami swoim oddaniem dla sufizmu. Skąd to wiem? Bo tydzień potem książka ta czekała na mnie w antykwariacie. Czytałam ją z dużą ciekawością, żałując, że Sayyed Hossein Nasr pisze ją z perspektywy 1966 roku (pol. wydanie 20 lat później). Minęło półwiecze i relacje między...

panczytelnik | 2014-10-14

Bardzo fajna!