Artykuły
„Zmierzch” zostanie ponownie zekranizowany. Na podstawie książek Stephenie Meyer powstanie serialAnna Sierant4Artykuły
„Dobra opowieść musi odpowiadać rzeczywistości“. Wywiad z Yrsą SigurðardóttirSylwia Stano1Artykuły
„Fiołki to nie jest wesoła literatura”. Rozmawiamy z Shin Kyung-SookWojtek Szot1Artykuły
Rekordowa sesja autografów w „Pokoju Monet” podczas Targów Książki EmpikuLubimyCzytać1
Hans Jonas

- Pisze książki: filozofia, etyka, czasopisma, religia
- Urodzony: 10.05.1903
- Zmarły: 05.02.1993
Niemiecki filozof żydowskiego pochodzenia. Studiował w Niemczech, pod kierunkiem E. Husserla, M. Heideggera i R. Bultmana. Po dojściu Hitlera do władzy wyemigrował do Palestyny. Podczas II wojny światowej walczył w szeregach Armii Brytyjskiej na Środkowym Wschodzie. Wykładał na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, Carlton University w Ottawie i w The New School for Social Reseach w Nowym Jorku.
Efektem studiów Jonasa nad gnostycyzmem są, obok wielu artykułów, dwie książki, które przyniosły mu międzynarodowe uznanie: "Gnosis und spaetantiker Geist (t. I - 1934, t. II - 1954) oraz "The Gnostic Religion (I wydanie - 1958). Jonas zajmował się również filozofią życia (The Phenomenon of Life - 1966) i filozofią odpowiedzialności ( Das Prinzip Verantvortung - 1979).
- 64 przeczytało książki autora
- 183 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Podczas gdy dane pokolenie ma naukę taką, jaką odziedziczyło (z własnymi dodatkami czy bez nich),każde pokolenie ma taką humanistykę na jaką zasługuje.
Podczas gdy dane pokolenie ma naukę taką, jaką odziedziczyło (z własnymi dodatkami czy bez nich),każde pokolenie ma taką humanistykę na jak...
Rozwiń ZwińUtrzymywać, że owo oglądanie tego, co dane w jego pełni, posiada mniejszą wartość prawdziwości niż świadectwo jego ostatecznego osadu w filtrze redukcji, stanowi przesąd karmiący się jedynie prestiżem sukcesu, którym nauka cieszy się poza poznawczą domeną, jaką wyznaczyła dla siebie.
Utrzymywać, że owo oglądanie tego, co dane w jego pełni, posiada mniejszą wartość prawdziwości niż świadectwo jego ostatecznego osadu w filt...
Rozwiń ZwińKto czyni z natury absurd dla uniknięcia którejś z jej zagadek, wydaje wyrok na siebie, a nie na nią, i pozbawia się sam prawa do mówienia o prawach natury.
Kto czyni z natury absurd dla uniknięcia którejś z jej zagadek, wydaje wyrok na siebie, a nie na nią, i pozbawia się sam prawa do mówienia o...
Rozwiń Zwiń