...musisz być szybsza niż lew

Wydawnictwo: Gaudium
83-89659-09-3
BeataBe

Autorka opisuje swoją pionierską, rowerową podróż przez Kenię, Sudan, Tanzanię, dookoła jeziora Wiktorii. Agnieszka Martinka urodzona 7 lipca 1961 r. w Tomaszowie Lubelskim. Absolwentka Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich Polsko-Amerykańskiego Instytutu Zarządzania. Zawodowo, od wielu lat związana z branżą finansową. Laureatka nagrody Johnnie Walker KEEP WALKING AWARD "za pasje i odważne zrealizowanie marzenia".

Muminka | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 marca 2014

Pięknie ukazana Afryka na wielu kolorowych zdjęciach. Opis wyprawy wokół Jeziora Wiktorii, przez takie państwa jak Kenia, Uganda i Tanzania. Nie był to pierwszy wypad autorki, zdecydowała się na wyprawę rowerem i była doskonale zaprawiona w boju bo planowała przejeżdżać dziennie 120-150 kilometrów. Na zakończenie podróży planowała odwiedzić siostrę, która prowadziła mały hotelik.

Opisuje nie tylko perypetie z rowerem, który kilkakrotnie ulegał różnym awariom, a w końcu zamieniła go "na lepszy model". Podaje szczegóły trasy, dla innych Zapaleńców ma dużo dobrych lat jak tanio i bezpiecznie podróżować. Najwięcej problemów nastręczyło jej znalezienie przewodnika, który nie tylko pojechałby z nią kilkaset kilometrów i załatwiał noclegi/wycieczki/wstępy do parków, ale zgodziłby się na odbycie tej trasy na rowerze. Choć rowery to najpopularniejszy środek transportu, wysiłek byłby ogromny.
na początek był Park Narodowy Nairobi. Wyprawa zaczęła się w Nowy Rok 2004 r. Jones ( może znajomy...

BeataBe | 2010-11-28
Przeczytana: listopad 2010

Taka powinna być książka podróżnicza! Autorka opisuje swoją podróż przez Kenię, Sudan, Tanzanię - rowerem dookoła jeziora Wiktorii.
Dowiedziałam się z tej książki wszystkiego czego chciałam - o ludziach, jedzeniu, przyrodzie, krajobrazach, drogach i zmaganiach autorki z przeciwnościami podczas podróży. Oraz z jej przewodnikiem Jonesem.
Razem z nią poczułam zapach i różne smaki Afryki.
Wiem co ludzie jedzą, piją, jak wyglądają, jak się ubierają, jak żyją.
Do tego piękne zdjęcia z obszernymi komentarzami, które czytałam z ogromną ciekawością.
Nic dodać nic ująć, więcej pisać nie trzeba.

Marzenia | 2014-01-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014
faweks | 2012-07-13
Przeczytana: 2008 rok

Fascynująca książka pokazująca, że nie ma rzeczy niemożliwych dla ludzi pełnych zapału i uparcie dążących do celu. Nieco egzotyczna, gdyż akcja rozgrywa się w Afryce. Ukazuje warunki życia przeciętnego afrykanina - w skrajnej nędzy i brudzie. Książka inspiruje do działania. :)

brasilka2 | 2013-11-08
Na półkach: Przeczytane, Afryka
Przeczytana: 08 listopada 2013

To już druga książka o wyprawie rowerowej do Afryki, jaką czytałam.
Ale poprzednia, "Do ciepłych krajów", bardziej mi się podobała.
Za to tutaj piękne zdjęcia.

justi | 2011-07-05
Przeczytana: 2006 rok

Jakbym sama odbyła podróż po Afryce!

Elbuka | 2016-04-19
Przeczytana: 22 maja 2016