Pocałunek

Wydawnictwo: Światowit
978-83-914949-4-3
Kohana

Wakacyjna przygoda, miłość, intryga. Jest tu wszystko, co trzeba, by zbudować odpowiedni klimat. Ma się wrażenie, że w świecie pełnym obłudy, trafiło się na ostoję normalności. Ileż lat czekałam, aż książkę dla nastoletniego odbiorcy napisze autentyczna piętnastoletnia autorka, która najlepiej zna nasze wielkie i małe sprawy. Nareszcie mamy do czynienia z prawdziwą, przesiąkniętą emocjami lekturą.

Gosiek | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Ola Srokowska napisała książkę w wieku 15 lat. Jest to niezwykły debiut nastolatki. Z moich wyliczeń wynika, że w tym roku skończy 21 lat.

Z książką spotkałam się w bibliotece. Spodobał mi się tytuł. Gdy zobaczyłam, że została napisana przez nastolatkę postanowiłam ją pożyczyć.

Główna bohaterka to piętnastoletnia Oliwia, która wraz z kuzynką - Beatą wyjeżdżają na obóz. Tego lata mają być przybocznymi. Będą miały wiele obowiązków, lecz zaletą jest to, że mniej zapłacą za wakacje.

Książka jest rewelacyjna. W powieści połączone zostały dwa światy: marzeń i rzeczywisty. Która z nas nie marzyła o księciu na białym koniu? Cudownie opisane obrazy przyrody i atmosfera panująca na obozie sprawia, że czytelnik czuje, jakby był tam razem z bohaterkami i wraz z nimi spędzał wakacje.

Wakacyjna miłość... któż jej nie przeżył chociaż raz? Na pewno znalazłby się ktoś taki, lecz są to pojedyncze 'elementy'. Mimo, że nie pierwszy raz spotkałam się z takiego typu książką, bardzo mi się podobała...

Ejdżita49 | 2011-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 lipca 2011

Oliwia wraz z kuzynką Beatą wyjeżdża na dwutygodniowy obóz wakacyjny. Jedzie tam już któryś raz z rzędu i dzięki temu ma stanowisko przybocznej – ma swoją grupę, za którą jest odpowiedzialna. Dziewczyna wyjeżdżając na obóz chce jednak nie tylko doskonalić zdolności przywódcze, ale także dowiedzieć się, czy Kuba, chłopak, który podoba jej się od lat, również jest nią zainteresowany.
Czy Kuba też czuje coś do Oliwki? Jakie wydarzenia będą towarzyszyły obozowiczom? Czy Oliwia spełni się w roli przybocznej?

Książka zaciekawiła mnie z dwóch powodów. Po pierwsze z okazji wakacji naszło mnie na młodzieżowe romansidła (a zarówno tytuł jak i okładka mówiły, o czym będzie książka). Po drugie książkę napisała piętnastolatka i byłam szczerze ciekawa jak jej wyszło. I... wyszło jej świetnie! W książce znalazłam dokładnie to, czego szukałam;)
Język książki jest prostu i młodzieżowy, ale nie wymuszony. Wszystko jest naturalne. Czasem jak czytam młodzieżówki to jestem w szoku, ponieważ autorzy...

Aneczka Andzia | 2013-07-28
Przeczytana: 12 lipca 2012