The Ishbane conspiracy
Ismena

Jillian jest piękną dziewczyną, boi się uczuciowej porażki i zranienia. Brittany ma silną osobowość i nikomu nie ufa. Ian jest znakomitym sportowcem, lecz para się okultyzmem. Rob ma przestępczą przeszłość i zmaga się z poczuciem winy. W życiu tej czwórki młodych przyjaciół w ciągu jednego roku dobro i zło stoczą ostateczną walkę. Spisek Ishbane`a - książka, którą Randy Alcorn napisał wraz z...

Spisek Ishbane`a - książka, którą Randy Alcorn napisał wraz z córkami Angelą i Kariną, to kontynuacja powieści Listy Lorda Foulgrina. I tym razem możemy przyglądać się działaniom mrocznych sił, uczyć się omijać zastawione na nas pułapki i podnosić się po porażkach.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

kasandra_85 | 2012-02-13
Przeczytana: luty 2012

Zuza | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Gdyby nie koleżanka raczej nie sięgnęłabym po tą książkę. Okładka ani opis z tyłu książki nie zachęciły by mnie. Jednak od czego są znajomi ! Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tą książkę. Przez pierwsze strony musiałam się przedostać, żeby trafić na słowa, które dały mi wiele do myślenia. Z pewnymi rzeczami trudno było się skonfrontować. Książka zawiodła mnie tym, że ukazała Harrego Pottera jako zło... Na szczęście były tylko o tym dwa zdania. Poza tym książka zachwyciła mnie tym, jak ukazała dobre i złe strony postępowań. Ubrała w słowa pewne zachowania tak, że rozmyślanie nad nimi stało się przystępne. Dziękuję za możliwość zatrzymania się i rozważenia pewnych kwestii.

Patrycja | 2012-09-05

„Spisek Ishbane'a” to kontynuacja powieść zatytułowanej „Listy Lorda Foulgrina”. Tym razem Randy Alcorn napisał te powieść wspólnie ze swoimi córkami:Angela i Kariną. Po drugi tom sięgnęłam z jeszcze większym zaciekawieniem niż po tom pierwszy.

W książce mamy do czynienia z czwórką bohaterów: Jillian,Brittany,Ianem oraz Robem. Są to młodzi ludzie,którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie. Każda z tych młodych osób zmaga się z jakimiś problemami: narkotykami,alkoholem, spawami sercowymi czy problemami rodzinnymi,fascynacja okultyzmem czy doświadczanie własnej seksualności. Nie jest im łatwo. Każdy ma jakąś przeszłość. Nawet przeszłość kryminalną. Chcą oni szybko wkroczyć w świat dorosłych. Nie będzie to jednak takie łatwe. Znów do akcji wkroczą siły ciemności,które będą chciały zawładnąć młodymi bohaterami i wystawić ich na niejedną próbę.

Czy tym razem zwycięża siły zła? Czy szatan kiedykolwiek odpuści? A może zwycięży dobro? Jak poradzą sobie nastolatkowie? Co oznacza dla nich...

Ervisha | 2010-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2010

Myślę, że książka daje nam spojrzenie na temat natury ludzkiej, Boga wzorów i wieczność. Uczymy się że powinniśmy kochać i mieć boga nie w umyślę ale w sercu.Każda osoba, która szuka praktycznego przewodnika jak żyć dla Chrystusa, radzić sobie z trudnymi sytuacjami w zyciu lub jest fanem fiction powinna sięgnąć po tą książkę.

Martyn | 2011-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2011

Przeczytałam mimo tego,że pojawiały się myśli żeby nie kończyć tej książki. Niby chodzi o te duchową stronę naszego życia,ale nie przepadam za książkami o bogu.Jest to typowo głupio mądra opowieść o tym jaki bóg jest dobry,łaskawy i wszechwiedzący.

Maria | 2011-05-18
Przeczytana: grudzień 2010

Niewiarygodny talet tego człowieka jest dziełem Boga ,tego jestem pewna.

Jadwiga | 2016-04-25
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Książka pisana w charakterze chrześcijańskim, duchowym.

xxx | 2016-05-03
Łukasz Wawrowski | 2016-04-25