Spisek Ishbane'a

Okładka książki Spisek Ishbane'a Angela Alcorn, Karina Alcorn, Randy Alcorn
Okładka książki Spisek Ishbane'a
Angela AlcornKarina Alcorn Wydawnictwo: WAM Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
Labirynty. Kolekcja prozy
The Ishbane conspiracy
WAM
2010-01-01
2010-01-01
Jacek Bielas
literatura chrześcijańska strach porażka

Po przeczytaniu tej powieści zrobiłam czystkę na półkach i wyrzuciłam wszystko, co uznałam za szkodliwe: książki, filmy, czasopisma... Dzięki Alcornom bardziej uważam na to, czym się karmię. A "Spisek" polecam każdemu, od młodzieży zaczynając.

ciężko napisać opinię i ciężko ocenić. Książka duchowa i warto przeczytać. to chyba tyle

Książka pisana w charakterze chrześcijańskim, duchowym.

Książka pisana w charakterze chrześcijańskim, duchowym.

Gdyby nie koleżanka raczej nie sięgnęłabym po tą książkę. Okładka ani opis z tyłu książki nie zachęciły by mnie. Jednak od czego są znajomi ! Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tą książkę. Przez pierwsze strony musiałam się przedostać, żeby trafić na słowa, które dały mi wiele do myślenia. Z pewnymi rzeczami trudno było się skonfrontować. Książka zawiodła mnie tym, że ukazała Harrego Pottera jako zło... Na szczęście były tylko o tym dwa zdania. Poza tym książka zachwyciła mnie tym, jak ukazała dobre i złe strony postępowań. Ubrała w słowa pewne zachowania tak, że rozmyślanie nad nimi stało się przystępne. Dziękuję za możliwość zatrzymania się i rozważenia pewnych kwestii.

„Spisek Ishbane'a” to kontynuacja powieść zatytułowanej „Listy Lorda Foulgrina”. Tym razem Randy Alcorn napisał te powieść wspólnie ze swoimi córkami:Angela i Kariną. Po drugi tom sięgnęłam z jeszcze większym zaciekawieniem niż po tom pierwszy.

W książce mamy do czynienia z czwórką bohaterów: Jillian,Brittany,Ianem oraz Robem. Są to młodzi ludzie,którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie. Każda z tych młodych osób zmaga się z jakimiś problemami: narkotykami,alkoholem, spawami sercowymi czy problemami rodzinnymi,fascynacja okultyzmem czy doświadczanie własnej seksualności. Nie jest im łatwo. Każdy ma jakąś przeszłość. Nawet przeszłość kryminalną. Chcą oni szybko wkroczyć w świat dorosłych. Nie będzie to jednak takie łatwe. Znów do akcji wkroczą siły ciemności,które będą chciały zawładnąć młodymi bohaterami i wystawić ich na niejedną próbę.

Czy tym razem zwycięża siły zła? Czy szatan kiedykolwiek odpuści? A może zwycięży dobro? Jak poradzą sobie nastolatkowie? Co oznacza dla nich dorosłość? Czy na pewno chcą się z nią zmierzyć? Czy ich rodziny zauważą jakaś zmianę w ich zachowaniu? Jak potoczą się ich losy? Jak zakończy się cała historia?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgają po powieść „Spisek Ishbane'a” autorstwa Angeli,Kariny i Randy'ego Alcorna.

Tak jak w przypadku pierwszego tomu tak i ten przypadł mi do gustu. Muszę przyznać,że nawet bardziej mi się spodobał od poprzedniego. Jest tu zdecydowanie więcej akcji oraz bohaterów. Autor zastosował tu różnorodność. Sprawia,że czytelnik nie będzie się nudził,aż do samego końca. Każdy z bohaterów jest inny,ma inne przeżycia,odczucia i doznania co bardzo mi się spodobało. Brittany ma bardzo silną osobowość i nie potrafi nikomu zaufać,nawet najbliższym przyjaciołom. Jest bardzo ostrożna. Jillian jest bardzo piękną dziewczyną,natomiast boi się zranienia ze strony mężczyzn oraz obawia się porażki. Rob ma za sobą przeszłość przestępczą i zmaga się z wyrzutami sumienia oraz poczuciem winy. Stara się on zapomnieć i uporać ze swoją przeszłością. Natomiast Ian jest wspaniałym sportowcem,jednak ma bardzo niebezpieczne hobby. Bardzo interesuje się okultyzmem co w efekcie przynosi na niego nieszczęście. Muszę przyznać,że ta różnorodność charakterów głównych bohaterów bardzo mnie zaintrygowała. Każdy z nich wnosi do powieści cząstkę siebie co sprawia,że historię tę czyta się z jeszcze większym zaciekawieniem. Autor więcej miejsca poświęca fabule,jednak i tu znajdziemy kilka listów od sługi szatana.

Podsumowując polecam tę powieść wszystkim którym spodobał się tom pierwszy. Jest to powieść która ukazuje nam jak bardzo duży wpływ ma szatan nasze życie i czasem my nawet o tym nie mamy pojęcia. Skłania nas ona do refleksji i przemyśleń zarówno w sferze duchowej jak i naszej przeszłości.

Niewiarygodny talet tego człowieka jest dziełem Boga ,tego jestem pewna.

Niewiarygodny talet tego człowieka jest dziełem Boga ,tego jestem pewna.

Przeczytałam mimo tego,że pojawiały się myśli żeby nie kończyć tej książki. Niby chodzi o te duchową stronę naszego życia,ale nie przepadam za książkami o bogu.Jest to typowo głupio mądra opowieść o tym jaki bóg jest dobry,łaskawy i wszechwiedzący.

Myślę, że książka daje nam spojrzenie na temat natury ludzkiej, Boga wzorów i wieczność. Uczymy się że powinniśmy kochać i mieć boga nie w umyślę ale w sercu.Każda osoba, która szuka praktycznego przewodnika jak żyć dla Chrystusa, radzić sobie z trudnymi sytuacjami w zyciu lub jest fanem fiction powinna sięgnąć po tą książkę.

• Niezapomniane
  • Wyzwanie 52