Tygrys o złotym sercu

Seria: Moje książeczki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
A--

Historia pewnego tygrysa, który pragnąc znaleźć przyjaciela, wyrusza przez dżunglę na poszukiwania tej jednej ważnej dla niego "osoby". Po drodze przezywa wiele przygód, spotyka inne zwierzęta, np. papugi, małpy, słonia, koziołka czy króliczka.

Ilustracje: Józef Wilkoń

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książniczka | 2016-06-11
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

"Miał on łagodne spojrzenie, a głos jego nie napełniał grozą mieszkańców okolicznych osad."

Pierwszym, co rzuca się w oczy w tej książeczce, to niezwykle barwne, magiczne, urzekające ilustracje Józefa Wilkonia, który przedstawił dżunglę w tak malowniczy i sugestywny sposób, że miałam wrażenie, jakbym znalazła się w samym jej środku. Te ilustracje wręcz pochłaniają i prawie hipnotyzują.

Czy treść tej historii zachwyciła mnie równie mocno? Zdecydowanie tak! To opowieść o łagodnym tygrysie, który był zupełnie inny od swoich pobratymców, spokojny i pozbawiony krwiożerczości... A ponieważ był inny - był też samotny i smutny. Szuka więc przyjaciół, jednak inne zwierzęta boją się go i uciekają na jego widok. Czy tygrys znajdzie w końcu kogoś, kto mu zaufa, uwierzy, że nie myśli tylko o zabijaniu jak wszystkie inne tygrysy?

To historia trochę smutna i lekko melancholijna, czyli idealnie trafiła w moje upodobania. Polecam całym sercem.

Meowth | 2016-02-26
erloor | 2015-10-27