Franklin boi się burzy

Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
Franklin and the thunderstorm
GORMITI

Każda książeczka o żółwiu Franklinie to osobna historia traktująca o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 2003

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,search,0,szukaj.html

Villiana | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Druga z serii książeczek o Franklinie, jaką udało nam się przeczytać. Przyznam, że nie znamy i nie oglądamy telewizyjnego odpowiednika, ale książeczki wypadają nawet ciekawie, mają jakiś swój niezaprzeczalny urok. Historia o Franklinie i burzy w szczególności zainteresowała mojego syna, który jest na etapie pytania o wszystkie rzeczy (skąd, po co i dlaczego), jest ciekawy świata i tutaj temat był dla niego interesujący.

Franklin wybiera się w odwiedziny do lisa, gdzie spotyka także innych swoich przyjaciół i razem obserwują nadciągające czarne chmury. Przy czym Franklin jest śmiertelnie przerażony. Kiedy zaczyna padać i czas schronić się w domu, przyjaciele wypełniają swój czas zabawą i opowieściami, skąd biorą się grzmoty i błyskawice.

Naprawdę fajna opowieść. Podobały mi się wymysły przyjaciół, co może dziać się między burzowymi chmurami. Dobrze, że była przestroga dla najmłodszych, aby nie chować się pod drzewami w czasie burzy. I to, co najbardziej podoba się dzieciakom,...

Reniek | 2015-03-16
Na półkach: Przeczytane, Dla Maciusia
Przeczytana: 03 marca 2015

Polecam!

makomt | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Książka "Franklin boi się burzy" należy do serii wielu opowiastek o małym, dzielnym żółwiku, który boryka się z różnymi problemami, fobiami oraz przeżywa najróżniejsze przygody. Postać żółwika została stworzona przez kanadyjską pisarkę dla dzieci Paulette Bourgeois, a historie o nim zostały uwiecznione przez ilustratorkę Brendę Clark. Na podstawie książeczek powstał animowany serial dla dzieci, dlatego też postać Franklina jest kojarzona chyba przez wszystkich posiadających małe szkraby w domu.

W tej części przygód mały żółwik wybiera się w odwiedziny do swojego przyjaciela lisa, tylko nie podoba mu się pogoda, ponieważ zapowiada się, że niedługo będzie padać. Jednak mama rozwiewa jego troski, że na pewno przed deszczem zdąży dojść do kolegi. I tak, Franklin, zaopatrzony w kalosze, parasol oraz przeciwdeszczowy kapelusz wyrusza z domu. Kiedy dociera na miejsce, zaczyna padać, ale deszczowi towarzyszą grzmoty - nadchodzi burza, a tej Franklin panicznie się boi. Tak, że kiedy...

Mariposa | 2016-08-22

Sympatyczny żółw i jego przygody to fantastyczne opowiastki, które warto czytać i do których warto wracać. ;) Uwielbiałam je, kiedy byłam młodsza - ciągle mam je w swojej domowej biblioteczce i bardzo polecam młodszym dzieciom. :)

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

olinek | 2012-10-24
Przeczytana: 2007 rok

To super księzka o franklinie.Dzięki niej nauczyłam się że dzielny to ten ktury przyznaje sie do strahu i stawia mu czoła nieważne jaki on jest.Uwielbiam te księżke

tiger22 | 2016-06-09
Przeczytana: 01 stycznia 2016

fajna kjsiazka czytamy ją kiedy jest burza lub kiedy chce się czytać i fajna książka polecam i pozdrawiam

paulina | 2011-10-17
Przeczytana: 2010 rok