Elmer i Róża

Cykl: Elmer
Wydawnictwo: Papilon
Elmer and Rose
Joanna

Klasyka literatury dziecięcej, światowy bestseller przetłumaczony na ponad 30 języków. Elmer, słonik w kratkę zabawiający całą dżunglę, ma kłopot: być innym w stadzie to przywilej czy utrapienie? Książka polecana do zajęć edukacyjnych w przedszkolu. Seria książek o Elmerze, przeznaczona dla najmłodszych dzieci, sprawiła, że twórczość Davida McKee dotarła do ponad 30 krajów, w 2005 roku również do Polski. Elmer, słoń w kratkę, powstał w 1989 roku i od tej pory jego perypetie ciągle się mnożą, a rodzina rozrasta.

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2011

źródło okładki: http://publicat.pl/

Bacha85 | 2014-06-01
Przeczytana: maj 2014

Krótka, pełna kolorów historia o Elmerze słoniku w kolorową kratkę i przypadkowo spotkanej różowej słonicy imieniem Róża. Książeczka jest kolorowa i z pewnością przykuje oko niejednego małego czytelnika. Ważny jest również temat opowieści, gdyż przesłaniem tej pozycji jest tolerancja i pokazanie, że na świecie są różne słonie i bycie w innym kolorze niekoniecznie czyni wyjątkowym, bo wyjątkowość zależy nie tyle od nas samych, co od otoczenia w jakim się znajdujemy.

casia | 2016-06-29
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Urocza książeczka dla młodszych dzieci. Moje przedszkolaki są oczarowane Elmerem (zwłaszcza ten 3,5 latek).
Nie jest to nasze pierwsze spotkanie z kraciastym słoniem i pewnie nie ostatnie, bo przygód to on ma sporo. I baaaaardzo dobrze:)
Tym razem Elmer pomaga nieco nieśmiałej słoniczce Róży odnaleźć jej stado. Piękne obrazki i piękne przesłanie.
Polecamy wszyscy.

Madzik | 2016-06-01

Troszkę o zauroczeniu, trochę o nieśmiałości, dużo o akceptacji i tolerancji - jak to u Elmera. Piękne ilustracje i mądry tekst - uwielbiamy.

Joanna | 2013-08-09
Przeczytana: 15 lipca 2013

Elmer to najniezwyklejszy ze wszystkich słoni na świecie, słoń w kratkę kolorową wszystkimi, a nawet więcej niż wszystkimi, kolorami tęczy.

Pewnego dnia Elmer i jego równie niezwykły kuzyn Wilbur, słoń w kratkę czarno-białą, przechadzali się się pośród innych słoni. Wtedy właśnie nadleciał ptak i zawołał Elmera i Wilbura, by prędko pobiegli do Dziadka Eldo, kolejnego niezwykłego i kolorowego słonia, gdyż ten miał dla nich nie lada zadanie. Poprosił, by odprowadzili do stada Różę, śliczną, małą słonicę ... niezwykłą, bo bardzo nieśmiałą i w dodatku zupełnie różową słonicę.

Różowa Róża "oblewa się rumieńcem od stóp do głów, albo czasami od samej głowy aż po stopy, ale nigdy od końca ogona po koniuszek trąby."

Wyruszyli zatem Elmer, Wilbur i Róża śladami, które słonie ze stada maleńkiej różowej słonicy pozostawiły. Po drodze słonie bawiły się radośnie i urządzały wyścigi. Spotkały też zwykłego, szarego słonia jakich na świecie jest bez liku. Ku zdziwieniu Elmera i Wilbura Różyczka...

Enehy | 2017-12-05
Przeczytana: 2017 rok

Jakoś nie zrobiła u nas furory. Ale sam Elmer - kolorowy słoń się spodobał, a zwłaszcza jego imię.

zdolnedzieci | 2017-01-27
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

Joanna | 2012-01-17
Przeczytana: 16 listopada 2011