Tożsamość. Rozmowy z Benedetto Vecchim

Tłumaczenie: Jacek Łaszcz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jednostka, Kultura, Społeczeństwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
6 (27 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Identity. Conversations with Benedetto Vecchi
Raptozaur

Tożsamość jest aktualnie jednym z najbardziej intrygujących zagadnień społecznych i indywidualnych. O tym, jak kształtują ją wielokulturowość, internet i inne zjawiska społeczne, opowiada Zygmunt Bauman w wywiadzie udzielonym Benedetto Vecchi. Książka przeznaczona jest dla osób interesująch się socjologią, psychologią, pedagogiką. „Zygmunt Bauman we wszystkim, co pisze, podważa nasze...

„Zygmunt Bauman we wszystkim, co pisze, podważa nasze podstawowe przekonania, a książka ta, składająca się z rozmów o zagadnieniu tożsamości, nie stanowi wyjątku. Wywiadu jednak nie przeprowadziłem tradycyjnie – niczego nie zapisywalem na taśmie magnetofonowej, nigdy też nie spotkałem się osobiście z moim rozmówcą. Jako narzędzie rozmowy wybraliśmy pocztę elektroniczną, co narzucało rytm wymianie pytań i odpowiedzi. Bez presji towarzyszącej bezpośredniej rozmowie oraz dzięki dłuższej perspektywie czasowej mieliśmy wiele okazji do refleksji, wyjaśniania spornych terminów i czynienia pomniejszych dygresji na tematy, którymi pierwotnie nie zamierzaliśmy się zajmować.
Każda kolejna odpowiedź Baumana pogłębiała moje oczarowanie […]”.

Ze Wstępu Benedetto Vecchiego
– dziennikarza włoskiego dziennika Il Manifesto

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2007

źródło okładki: http://www.gwp.pl/

Joanna | 2014-03-23
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Skarbnica niezwykłych przemyśleń na temat naszych czasów! Była dla mnie bardzo pomocna w czasie pisania pracy magisterskiej, ale też tak po prostu- w życiu. Ciekawa forma, a Bauman niesamowity jak zawsze. Polecam!

Kat | 2016-04-24
Na półkach: Przeczytane, Studia