Annapurna

Tłumaczenie: Rafa Unrug
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naokoło świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Annapurna
alpinizm, wspinaczka, Himalaje
literatura faktu
Honorka22

Międzynarodową sławę przyniosło mu pierwsze wejście na szczyt Annapurny, dokonane wraz z Louisem Lachenalem w dniu 3 czerwca 1950. Zdobycie Annapurny będące jednocześnie pierwszym wyjściem na ośmiotysięcznik wywołało sensację, przez co Herzog pozostawał najbardziej znanym wspinaczem na świecie do czasu zdobycia Mount Everestu przez Edmunda Hillarego i Tenzinga Norgaya w 1953. Pierwsze wejście na Annapurnę zostało opisane przez Maurice Herzoga w książce zatytułowanej Annapurna.

| 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek o tematyce wypraw w góry wysokie jakie czytałem, nie wiem czy nie najlepsza.

Krecik | 2016-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Osoby zainteresowane tematyką gór na pewno powinny poświęcić swój czas aby zapoznać się z tym tytułem. Książka opisuje w końcu odkrycie czegoś nie znanego, co jest dobrze uwidocznione w początkach rozdziałach. Moim zdaniem dużym plusem dla książki jest przedstawienie walki autora z odmrożeniami oraz utratą palców. Pierwszy raz się spotykam w literaturze górskiej gdzie jest to tak dobrze przedstawione.

m__s | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W mojej opinii książka z początku trochę monotonna i przedstawiająca jedynie suche fakty. Dużo nazwisk oraz dużo informacji, które ciężko ogarnąć. Druga połowa natomiast, to jedna z najlepszych relacji jakie czytałem. Opis zejścia i tego co się działo podczas całej ewakuacji rewelacyjny. Czyta się z zapartym tchem!

Kaczencja | 2016-12-03
Przeczytana: 26 listopada 2016