Pan Re z krzyżykiem i panna Mi z bemolem

Tłumaczenie: Andrzej Zydorczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Andrzeja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a
M. Ré-Dieze et mademoiselle Mi-Bémol
83-918322-9-5
Opowiadanie francuskie, XIX w.
hunter

Oddajemy do rąk członków naszego Towarzystwa nowy tomik „Biblioteki Andrzeja”, tym razem zawierający opowiadanie, jakże odpowiednie na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Opowiadanie Pan Re-Krzyżyk i panna Mi-Bemol ukazało się po raz pierwszy w roku 1893 w Le Figaro Illustré [nr 45, s. 221-228]. Była to wersja skrócona Juliusza Verne’a. Po śmierci pisarza, jego syn, Michel, wraz z wydawcą...

Oddajemy do rąk członków naszego Towarzystwa nowy tomik „Biblioteki Andrzeja”,
Narodzenia.
Po śmierci pisarza, jego syn, Michel, wraz z wydawcą Hetzelem (synem), pozmieniali,
między innym także ten utwór i wydali w roku 1910, z 6 ilustracjami George’a Rouxa, w
zbiorze opowiadań zatytułowanym Hier et demain [ Wczoraj i jutro ].
Właśnie tę wersję dzisiaj prezentujemy Czytelnikom. Mamy nadzieję, że spodoba się
wszystkim, zarówno dorosłym jak i dzieciom. Wersję oryginalną Juliusza Verne’a postaramy
się wydać w roku 2003.

źródło opisu: ze wstępu (z wydania broszurowego)

Kaga | 2012-01-22
Ewelina Kędziora | 2016-10-09