Wrześniowe anioły

Tłumaczenie: Wiesław Bielak
Seria: Książnica kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica
szczypiorek5

Anne Reilly , właścicielka znanej chicagowskiej galerii sztuki, na prośbę arcybiskupa urządza wystawę prac zmarłego księdza artysty. Wkrótce po otwarciu wystawy w galerii dochodzi do zagadkowego wybuchu, niebawem do pożaru.Równocześnie z Anne zaczyna się dziać coś dziwnego. Z pomocą przychodzi policjant znający ja od czasów szkolnych, zaprzyjaźniony proboszcz, psychoterapeutka - żadne z nich nie potrafi jednak zaradzić cierpieniom kobiety, która najwyraźniej skrywa jakąś tajemnicę.

Teresa | 2016-12-02
Przeczytana: 10 października 2013

Jeden z moich ulubionych pisarzy. Wspaniała opowieść o desperacji w niesieniu pomocy tym, których cenimy. Zaś z drugiej strony widzimy jak bardzo niszczy człowieka skrywana tajemnica. Ile zniszczeń może przynieść upór, strach, morze wątpliwości.
Greelej jest mistrzem w opisywaniu osobowości ludzkich i relacji miedzy nimi.
Gorąco polecam tym, których nie zadowala banalność:-)

Karolina | 2016-10-15
Agnieszka | 2016-04-15