Więzy rodzinne

Wydawnictwo: Świat Książki
Family ties
978-83-247-2105-4
Lucy

Annie poświęciła miłość i karierę architekta, by wychować troje dzieci tragicznie zmarłej siostry. Nawet po latach, gdy Liz, Tade i Kate stają się dorośli, Annie żyje ich kłopotami. Mimo to samotna, od pewnego czasu czuje, że wszystko ma już za sobą. I wówczas poznaje pewnego mężczyznę... Czyżby los jednak się do niej uśmiechnął? Wzruszająca historia o poświęceniu, sile rodziny i o tym, że nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o osobiste szczęście.

Sylwia | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Szczerze rozczarowałam się tą książką. O ile motyw przewodni mógłby być ciekawe poprowadzony - osierocenie trójki dzieci i dzielna ciocia, która poświęca dla młodych wszystko, to jednak przerósł on możliwości autorki.
Niestety, nie mogę polecić.
Moja ocena:
2/10

eMeLka | 2016-03-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2016

To moja druga książka tej autorki. Jest trochę dziwna, nie powiem.

Anna - pani architekt, po wypadku samolotu którym lecieli jej siostra i mąż giną, zajmuje się ich dziećmi, nie mając czasu dla siebie
Liz - młoda zapracowana dziennikarka, która bojąc się miłości związuje się tylko z 'dużymi dziećmi'
Ted - przyszły prawnik, wplątuje się w 'toksyczny' związek z kobietą starszą od niego o 12 lat
Kat - zdolna artystka, 21 letnia dziewczyna z charakterem i własnym zdaniem. Zakochuje się w Irańczyku

Jak potoczy się życie miłosne tych ludzi? czy wplączą się w jakieś kłopoty? I, co ważniejsze, czy uda im się z nich wyplatać?

Aneta Wiola | 2016-08-16

Do kupienia książki skusiła mnie okładka, to nie była moja pierwsza książka tej autorki na którą wydałam moje ciężko zarobione pieniądze, ale pomyślałam sobie: "WIĘZY RODZINNE, więcej niż jeden bohater z nudną historią, Danielle ma większe pole do popisu". Łudziłam się głupio, że może chociaż jedna z opisywanych osób będzie miała coś ciekawego do przeczytania, a tu KLAPS! Nie polubiłam nikogo, nawet Annie, typowej dla mnie męczennicy. Słusznie postąpiła przygarniając do siebie dzieciaki, w końcu to jej rodzina, ale kto jej kazał nie korzystać z życia?Przecież już wcześniej mogła zbudować z kimś związek, z facetem który by to rozumiał i byłby wart jej czasu. Katie to typowa nadąsana księżniczka, jak dla mnie pozerka i wkurzała mnie do końca. Liz laleczka jak z okładki, kariera jak z bajki i nudne do szpiku kości życie, no bo cóż z nią było ciekawego? Tade chłoptaś bez kręgosłupa i tak mnie wkurzał z tym swoim romansem że myślałam, że wywalę tą książkę. Jednym słowem NIE POLECAM...

Joanna JJ | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

Bardzo fajna powieść, temat dość ciekawy. Kochająca ciocia zajmuje się trójką osieroconych przez siostrę i jej męża dzieci. Pokazane jest jej poświęcenie, miłość do nich, oddane i pomoc w trudnych sytuacjach, A dzieciaczki im starsze, tym więcej mają problemów na głowie. Ciocia faje radę i w końcu znajduje po wielu latach swoją miłość :)

agus2003 | 2015-04-20
Przeczytana: 24 marca 2015

Pewnie się narażę tym wszystkim czytelnikom, którzy uwielbiają Daniele Stell, ale nigdy więcej jej ksiązek! O ile akcja i bohaterowie potrafią zainteresować to styl jakim pisze autorka jest jak dla mnie zbyt prosty, wręcz dziecinny...

Lenka | 2011-03-07
Przeczytana: 07 marca 2011

Perełka :)

kasadie | 2013-12-25
Przeczytana: 2012 rok

Sięgając po tę książkę myślałam, że będzie to jakiś romans ale nie zrezygnowałam ponieważ Danielle jest jedną z moich ulubionych autorek. Czytając byłam miło zaskoczona i nie mogłam się oderwać od lektury. Nie mając możliwości czytania, godzinami zastanawiałam się nad dalszymi losami bohaterów.
Książka opowiada o kobiecie, która adoptowała dzieci swojej siostry i jej męża, którzy zginęli. w okresie dzieciństwa dawała im wszystko co chcieli i nigdy im nic nie brakowało. Kiedy już stali się dorosłymi ludźmi, Annie nie przestawała się o nich martwić. Musi sobie poradzić z synem i córka trwających w związkach trudnych do zaakceptowania. Po drodze spotyka też mężczyznę, który odmieni jej życie.
Polecam :)

Ola | 2014-08-12

Piękna i wzruszająca. Jak na prawdziwą Królową romansu przystało. Zachęcam wszystkich do przeczytania.

asiczek | 2012-10-13
Przeczytana: 13 października 2012

Jak na książkę Danielle Steel to mnie nie powaliła, ale miło się czytało..

beataj | 2011-03-19
Przeczytana: 19 marca 2011

Historia "klasyczna" w swojej konstrukcji...