Inny brzeg jesieni

Wydawnictwo: Czytelnik
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-07-02709-8

"Inny brzeg jesieni" to oparta na motywach autobiograficznych historia dwudziestoletniego studenta wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu Wileńskiego w latach 1939-1941 i jego próby ucieczki z Wilna do Warszawy przez zieloną granicę. Tłem powieści jest odchodząca wraz z wojną w niebyt polska kresowa obyczajowość ziemiańska i towarzyszące jej barwne i bogate otoczenie litewsko-rusko-żydowskie.

Magdalena | 2013-08-21
Przeczytana: styczeń 2013

Z twórczością tego pisarza spotkałam się dzięki postaci Czesława Miłosza, który w jednym z swoich ostatnich wywiadów na pytanie dziennikarki : Jakich nowych twórców dziś Pan poleca ? Czesław Miłosz odpowiedział: Jest taki Pan młodego pokolenia, pięknie piszący o Wilnie okresu międzywojennego Zbigniew Florczak." Takiej rekomendacji nie sposób zbagatelizować. Polecam.

mimi_w | 2016-11-14
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam