Stanisławów jednak żyje

978-83-244-0137-6
historia, Kresy, Stanisławów
historia
Łukasz Kuć

Kontynuacja książki „Kresy Kresów. Stanisławów”. Autor rozwinął niektóre wątki, przypomniał dzieje miasta i jego okolic, historię lokalnych organizacji i rodzinnych firm. Przedstawił losy wybitnych stanisławowiaków ale też opowiedział historie zwykłych ludzi, mieszkańców przedwojennego, wielokulturowego, etnicznie zróżnicowanego Stanisławowa. Opowieść wzbogacają unikatowe fotografie, w większości pochodzące z archiwów rodzinnych.

niebieska | 2011-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 14 lutego 2011

Do Stanisławowa i stanisławowiaków mam ogromny sentyment. Z okolic Stanisławowa pochodzą moi dziadkowie. Od dziecka słuchałam o tamtej bajecznej krainie mlekiem i miodem płynącej. W domu moich dziadków przewijali się ludzie ciepli, serdeczni, rodzinni. Gawędzili, wspominali, śpiewali - to stanisławowiacy!
Tadeusz Olszański opowiada o takich właśnie ludziach. Opowiada o pięknych, niezwykłych ludziach i takim samym mieście. Warto wrócić do tych wspomnień, do czasów gdzie honor i miłość Boga i ojczyzny były najwyższą wartością.
Przeczytałam z przyjemnością i ogromnym wzruszeniem.

| 2014-06-24
Przeczytana: sierpień 2013