Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie

978-83-7596-093-8
Warszawa, przewodnik,
historia
Kotkolot

- Co robiła włoska mafia na Bednarskiej? - Dlaczego Stanisław Staszic dostał w zęby, i jaki to ma związek z granicami Warszawy? - Czym grozi wypasanie konia w centrum miasta? - Kto wyjechał na taczce z budynku Metalexportu? - Dlaczego pogrzebaliśmy szansę na największy kopiec w Polsce? Odpowiedzi na te i wiele innych - nie mniej fascynujących - pytań znajdują się właśnie w tej...

- Co robiła włoska mafia na Bednarskiej?
- Czym grozi wypasanie konia w centrum miasta?
- Kto wyjechał na taczce z budynku Metalexportu?
- Dlaczego pogrzebaliśmy szansę na największy kopiec
w Polsce?
Odpowiedzi na te i wiele innych - nie mniej fascynujących - pytań znajdują się właśnie w tej błyskawicznej książce.

"Błyskawiczny Przewodnik Historyczny" to 63 pomysły na nietuzinkowy spacer po Warszawie.
Nasza stolica została dotkliwie pokaleczona podczas wojen i narodowych katastrof. Warto poznać to, co ocalało lub zostało odbudowane. Żeby jednak docenić te miejsca, należy poznać ich historię. Obok miejsc znanych - jak kolumna Zygmunta, drzwi Rejtana na zamku Królewskim czy Pole Mokotowskie – autorzy opisali miejsca niemal zupełnie zapomniane. Wiele rozdziałów “Przewodnika” będzie zapewne sporym zaskoczeniem: udało się w nich zebrać informacje, które nie należą do kanonu wiedzy o naszej stolicy.

AUTORZY:
Michał Wójcik , rocznik 1969. Z wykształcenia historyk. Redaktor naczelny miesięcznika Focus Historia. To jego drugi przewdonik. pierwszy przewodził po barach i pubach Warszawy. Książka jednak szybko trafiła do punktów sprzedaży taniej książki. Tyle się na polu gastronomii wówczas działo, ze po miesiącu, dwóch od daty publikacji nastąpiła jej bolesna dezaktualizacja. Byż może stąd wziął się tytuł obecnego przewodnika.

Maciej Łubieński , rocznik 1971. Studiował historię, ale to już historia. Pracował w reklamie, też historia i w prasie - też historia. Teraz już nie pracuje, tylko współpracuje: z prasą, radiem i telewizją. Współpraca polega między innymi na pisaniu. Pisze historie, ale nie tylko o historii. To jego pierwszy przewodnik.

Kama | 2013-11-24
Przeczytana: 30 października 2013

Krótkie, lekkim piórem pisane historie o dawnych dziejach Warszawy i jej mieszkańców. Nawet miejskie legendy pojawiają się w tej książce. Humor czasami przyciężki. Po skończeniu książki, jeśli chce się wrócić do jakiegoś konkretnego miejsca lub osoby, trzeba się orientować po enigmatycznych tytułach, które są fajne tylko jak się czyta całą książkę na raz.

FizzyGirl | 2011-07-01
Przeczytana: sierpień 2010

Jeśli ktoś chce poznać historię Warszawy, chce się w niej "zasmakowac", poczuć klimat dawnych lat- to zdecydowanie polecam!Ciekawie wydana książka i warta swojej ceny (opisy i zdjęcia- dodają jej uroku)

Vegs | 2012-06-14

Książka oferuje mnóstwo fantastycznych ciekawostek dotyczących różnych miejsc w Warszawie i wydarzeń z nimi związanych. Zdecydowanie pozwala poczuć klimat dawnych dziejów miasta. Czyta się lekko i przyjemnie, ani trochę nie nuży.

Karolina | 2012-01-02
Przeczytana: 2011 rok

Mnóstwo ciekawych opowieści i anegdotek, choć autor nie ustrzegł się niekiedy błędów merytorycznych. Ale czyta się cudownie ...

Zaczytana_do_rana | 2015-10-05
Przeczytana: 21 sierpnia 2011