Układ

The promise of Jenny Jones
83-7157-221-2
romans
Wanda

Jenny zajmowała się już nieomal wszystkim, nigdy jednak nie miała do czynienia z dziećmi, których - szczerze mówiąc - nie cierpi. Kiedy godzi się na przedziwny układ, który proponuje jej pewna meksykańska dama, staje wobec najtrudniejszego zadania, z jakim dotychczas musiała się zmagać: musi dostarczyć do Kalifornii sześcioletnią dziewczynkę. Niebezpieczeństwa ze strony krewnych dziecka, czyhających na jego życie, to nic w porównaniu z trudnościami, na jakie Jenny natrafia w kontaktach z rozpieszczoną dziewczynką. Ale nawet to jest pestką wobec wyzwania, które stanowi dla niej przystojny Ty Sanders. Wszystko wskazuje jednak na to, że mała Graciela złagodzi obyczaje swej opiekunki, a Ty Sanders sprawi, że Jenny po raz pierwszy w życiu poczuje się kobietą.

goja777 | 2014-02-11

Uwielbiam książki tej pisarki :) zakochałam się we wszystkich , które dano mi było czytać ;)

wiejskifilozof | 2012-09-01

Fajna, książka .Dobre opisy Meksyku , sprzed ponad 100 laty.Tylko strasznie przewidywalna .

poire_prisonniere | 2013-05-06

Przyjemny schemacik. Jenny Jones to prawdziwa twardzielka. Klnie jak Calamity Jane, i strzela jak Annie Oakley. Poznajemy ją dzień przed egzekucją, na która została skazana za zabicie molestującego ją mężczyzny. Oczywiście zabójstwo było w obronie koniecznej ale sąd nie przychylił się do tej interpretacji, stąd trochę nieporadny pluton egzekucyjny ćwiczący "na sucho" pod oknem jej celi. Od kulki ratuje ją umierająca na suchoty meksykańska arystokratka, która w zamian za zamianę miejsc wymusza na Jenny pewną obietnicę. U Jenny słowo droższe pieniędzy, więc zrobi wszystko żeby tej obietnicy dochować. A łatwo nie będzie.
Powieść spełniła wszystkie warunki długoweekendowego eskapizmu. Był pan i pani, były wybuchy i pościgi, kłopotów po kokardę, dobrze napisane sceny erotyczne i przyjemny happy end. Wątek romansowy został trochę przyćmiony przez nadmiar akcji, ale to nic - bo całą książkę i tak ukradła niezwykle realistycznie napisana sześciolatka. Gdybym miała znów piętnaście lat i...

Zaczytana | 2013-05-03

Gdyby nie fakt,że koleżanka bardzo zachwalała ten tytuł, nie wiem czy kiedykolwiek przeczytałabym "Układ".
Historia kobiety,która unika kary śmierci w zamian za co ma dostarczyć do Kaliforni 6- letnią dziewczynkę:) Głowna bohaterka, no cóż...dzieci nie lubi,ale danego słowa nie złamie.
Plusem książki są zabawne dialogi między Jenny, a Grazielą.

Ania | 2010-12-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Idealna książka dla ludzi z wyobraznią.Bardzo dokładnie opisuje kontakt damsko-męski i poświęcenie się dla czyjegos dobra.

nina19 | 2016-11-14
Angel | 2016-11-11