Wszystko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poezje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-60602-92-8
poezja
Fox Mulder

Maestria szczegółu, precyzja zdań, charakterystyczne, czarne poczucie humoru i jedyny w swoim rodzaju oszczędny, mądry liryzm, czynią "Wszystko Zadury" lekturą obowiązkową dla miłośników mocnych i prawdziwych literackich wzruszeń.

źródło opisu: www.poezjem.pl

źródło okładki: www.poezjem.pl

Adrian Tync | 2013-09-15
Przeczytana: 15 września 2013

Kolejny popis Mistrza. Dowcipu w tym co niemało, a wszystko wynika z ultrawrażliwego nasłuchu i odczytu rzeczywistości, w tak pozornie mało literackiej jak napis na t-shircie, czy wyniki rozgrywek sportowych.
Delicje!

annie warhol | 2017-04-28
Na półkach: 2017

te wiersze brzmią, jakby ktoś je napisał wczoraj. bo pis znowu u władzy he he. i ta sama dalej polska wszechpolska bieda. piękne chwile (czytałam i słucham britney spears)

Ewa | 2015-12-15
Na półkach: 2015 rok
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Wydanie zbiorowego wydania lirycznego dorobku Bohdana Zadury, mogłoby, niesłusznie sugerować, że nastąpi czas poetyckiego milczenia autora. Tymczasem wydał on jeszcze trzy tomiki poezji – w 2008, 2010 oraz w 2012 roku. W tej ramie, w której zamknąć można repertuar poetyckich utworów Zadury, uwidacznia się tendencja do wyraźnych przesunięć estetycznych (termin za M. Jaworskim) – od poetyki neoklasycyzmu (którą autor Prześwietlonych zdjęć bronił wraz z Witoldem Majem), przez poezję osobistą po poezję słowa. Tomik ten mógłby sugerować, że wszystko już zostało napisane i wydane, że nic już nie musi, a tylko może... kto wie. Tomik jest bardzo klimatyczny i nieco inny niż wszystkie pozostałe.

cichociachciach | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Podobno dawniej mówiło się: "zadura to bzdura", teraz wiem dlaczego. Nie zachwyca, o wszystkim i o niczym.

Stepan_Astachow | 2017-05-22

Bardzo lubię.