Lucyfer: Dzieci i potwory

Lucifer: Children and Monsters
Lucyfer, aniołowie, komiks
komiksy
ankoszek

Aniołowie postanawiają zniszczyć Lucyfera, gdyż obawiają się, że może on zagrozić niebu. Jednak Gwiazda Zaranna ma inne plany i stawia sobie znacznie wyższe cele...

PolishPopkulturę | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

O jakie to było dobre! O wiele, wiele lepsze niż tylko poprawny tom I. Przemyślana, złożona, spójna historia. Sięgając po tę serię, byłem przekonany, że to tylko takie odcinanie kuponów od Sandmana, tymczasem Carey tworzy własny świat i własną mitologię - i choć korzysta z ogranych schematów oraz popularnych motywów, w jego wykonaniu wszystko to okazuje się cholernie fascynujące. Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów! Mam nadzieję, że poziom zostanie utrzymany.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Maksymilian Sypniewski | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

tom 1 określiłem jako "absolutne mistrzostwo świata"... ten jest jeszcze lepszy :)

krasnylud | 2017-05-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 13 maja 2017

Nie pamiętałam, jak wiele z tego co tworzyło dla mnie tę serię zostało powiedziane już na początku. Stworzenie świata za przejściem, twarz Mazikeen (jej kreacja w serialu wydaje się być tym bardziej ironiczna)... Mnóstwo naprawdę paskudnych widoków, mnóstwo błędów i kar. Bardzo mało optymistycznych rozwiązań, ale cóż, mówimy tu o Lucyferze. Liczenie na ulgowe traktowanie jest cokolwiek naiwne

Pola | 2013-03-02
Przeczytana: 2011 rok

W zależności od ilustratora- bardziej lub mniej przyjemne w odbiorze. Ale jako historia nadal wciągające. IMHO lepsze od Sandmana.

Adawar | 2018-11-06
Kuba | 2018-08-22