Grzeszni papieże. Dolce vita na dworze watykańskim w średniowieczu i renesansie

Tłumaczenie: Andrzej Olszewski
Wydawnictwo: Uraeus
Die sűndigen Päpste. Dolce vita am Hof des Vatikans in Mittelalter und Renaissance
83-85732-00-4
papież, historia papiestwa
historia
Valanthe

Jest to pierwsza kronika na temat rozpustnego życia papieży w średniowieczu i renesansie. Autorzy prezentują barwny dokument tamtych czasów w oparciu o akta i dokumenty sądowe, tajne protokoły oraz prywatne dzienniki.

Dorota_1988 | 2013-10-03
Przeczytana: 02 października 2013

Książka przedstawia życie obłudnych papieży i kardynałów w czasach średniowiecza i renesansu. Pełno w niej orgii, rozpusty, zabójstw, intryg i trwonienia watykańskiego majątku.

macrac1068 | 2015-08-07
Na półkach: Przeczytane, historia, Biografie
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Z pewnością nie jest to literatura wysokich lotów, chociaż napisana na podstawie nie małej wcale bibliografii. Trudno powiedzieć, czy prosty/łatwy/przystępny język tej książki był celem zamierzonym , czy też jest literatura z gatunku historycznego "pomponika". Być może celem autora było zapoznanie czytelnika z tematem w sposób podstawowy i jako "podkład" pod bardziej ambitne dzieła. Jeśli tak, to spełnił autor swój zamiar w stosunku do mnie. Z różnorodnej tematyki (to z pewnością plus książki) wybrałem kilka nazwisk i postaci papieży , których etap życia na Piotrowym Tronie z pewnością mnie zaciekawił i poszukam innych pozycji (bardziej ambitnych) o nich. Sex, pieniądz i trucizna chciałoby się powiedzieć po przeczytaniu i aż trudno uwierzyć, że takie oficjalne wręcz historie wydarzyły się w Rzymie "zaledwie" kilkaset lat temu. Nie jest to "cegła" historyczna opatrzona imionami,miejscami i datami, które mieszają w głowie już na 3 stronie. To łatwa i przystępna literatura , która...

vi69iv | 2017-05-28
Przeczytana: 2015 rok

Warta przeczytania, obnaża ludzką naturę i hipokryzję, wielka władza i pieniądze praktycznie zawsze robią z ludźmi to samo.

Nayla | 2016-09-25
aschka | 2016-08-17