Wyprawa do krainy szachów

Tłumaczenie: Stanisław Kacprzak
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Putieszestwie w szachmatnoje korolestwo
szachy
Marek

Dwaj szachowi mistrzowie sportu prezentują książkę bedącą zapisem ich zainteresowań i pasji, jakie stanowi gra w szachy.

"Krainy tej nie znajdziesz na żadnej mapie świata. Zapewne domyślasz się, iż rozpościera się ona na szachownicy. Trzydzieści dwie niepozorne figurki szachowe rozmieszczone na sześćdziesięcioczteropolowej kwadratowej desce. Oto całe szachowe królestwo."

źródło opisu: wstęp

źródło okładki: własne

Florianf | 2016-08-13

Archaiczny język, troszkę moralizatorstwa, ale uroczego, fajne zagadki. No niestety książki szachowe to przeżytek, tak więc czytanie jej jest trochę jak chodzenie po muzeum. Dla jednych cudowne, dla innych nudne.

Bronek | 2013-05-25

Książka może jest już trochę przestarzała, ale w bardzo przystępny sposób wyjaśnia podstawy. Prowadzi od podstaw: od ruchów poszczególnymi figurami, aż po analizowanie partii mistrzów. Zawiera też kilkanaście najbardziej znanych debiutów i wiele zadań dla czytającego. Ma pewien swój klimat np.dziwne ilustracje. Jak dla mnie na początek świetna.

| 2016-08-12

Była to moja pierwsza książka szachowa, od niej zaczynałem. Gram w szachy już 7 lat. Miło wspominam tę pozycję, dobra dla początkujących.

Adam | 2013-10-21

Moja pierwsza książka szachowa; w sposób magiczny wprowadziła mnie do krainy szachów i zostaję tam do dzisiaj :-)

explorer-of-dreams | 2015-04-25
Hady190443 | 2014-07-01