Czuwanie. 1-8 kwietnia 2005.

Wydawnictwo: Znak
83-240-0568-4
literatura faktu
Krzysiek W

Książka składa się z tekstów w większości drukowanych w „Tygodniku Powszechnym” oraz zamówionych z myślą o tej publikacji. Stanowić ma świadectwo poruszających wydarzeń związanych ze śmiercią Jana Pawła II. Autorzy tekstów - poza Janem Pawłem II m.in. ks. A. Boniecki, kard. F. Macharski, J. Woźniakowski, K. Michalski, J. Hennelowa, S. Lem, A. Szczeklik, W. Bonowicz, ks. G. Ryś, T. Sławek, H. Bortnowska - próbują uchwycić sens i znaczenie nie tylko samego nauczania papieskiego, ale i spontanicznych zachowań ludzi, obudzonych śmiercią Ojca Świętego do nowego życia.

Białe marsze, świetliste znaki, pojednanie kibiców, internetowe i SMS-owe wspólnoty zwołujące się na modlitewne czuwania w różnych punktach polskich miast - tego nie spodziewaliśmy się po sobie. Być może jesteśmy innym społeczeństwem, niż mogłoby się wydawać - innym za sprawą duchowego Ojca, którego - zdawało się - nie słuchaliśmy zbyt uważnie.

Mateusz R | 2012-10-06
Przeczytana: 07 października 2012