Noc tajemnic

Tłumaczenie: Renata Gołębiowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wszystko dla Pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Night before
83-241-1514-5
Wanda

Podejrzewana o zabójstwo męża kobieta musi odkryć, co kryje się za jej niezrozumiałymi koszmarnymi wspomnieniami i kim jest seryjny morderca, który przybrał imię mitycznej bogini przecinającej nić ludzkiego życia

gwiazdka | 2015-09-26
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2015

Historia sama w sobie byłaby nawet rewelacyjna, gdyby nie wtórność- niedawno czytałam prawie identyczną powieść ( nie wiem, oczywiście, która została napisana pierwsza). Wątek kryminalny, a więc policja, dedukcje, moim zdaniem był za bardzo okrojony, marginalny, przesłuchania ograniczały się tylko do pytań o alibi, za to wątek sensacyjny już lepszy. Trupy w szafie rodzinnych tajemnic okazały się bardzo interesujące. Moje faworytki i do sprawcy były całkiem niewinne, gorzej, zostały ofiarami, prawdziwej sprawczyni nie odgadłam. Zakończenie jednak było dość przesłodzone: przede wszystkim policja na miejscu „ostatniej akcji” od razu odgaduje, kto jest ofiarą, a kto sprawcą (chyba poszli do wróżki), a wątek romansowy też wydał mi się zbyt idealnie zakończony, zresztą jak i cudowne uleczenie Caitlyn. Wzięłam pod uwagę wady i zalety „Nocy tajemnic" i w sumie wyszło mi 7 na 10. za tajemniczość, lekkość i przyjemność lektury, pomniejszone o wspomniane minusy. Ogólnie polecam.

sygin | 2013-10-14
Przeczytana: wrzesień 2013

„Noc tajemnic” jest zaskakująco dobrym thrillerem psychologicznym. Zaskakująco, bowiem zupełnie nie spodziewałam się takiej fabuły po niepozornym wydaniu i nielicznym gronie czytelników. Choć dotąd autorka kojarzyła mi się zawsze raczej z połączeniem romansu i sensacji, to teraz będę musiała zmienić swoją opinię.

Już pierwsza scena książki bezpowrotnie wciąga nas do świata fabuły. Oto w ciepłym półmroku domowego gabinetu stajemy się obserwatorami tragicznych wydarzeń w wyniku których Josh Bandeaux traci życie z rąk tajemniczej kobiety ukrywającej się pod imieniem mitologicznej bogini losu, kończącej ludzkie życie – Atropos. W następnej scenie zaś razem z Caitlyn Montgomery – żoną Josha witamy świt w sypialni, której wszystkie ściany umazane zostały krwią. Kobieta nie pamięta wydarzeń poprzedniego wieczoru, ale fakt, że pozostawała z mężem w separacji, jak i wiele innych śladów zdaje się wskazywać na jej winę. To jednak nie wszystko, sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana tak...

Ula | 2013-08-26

Świetnie napisany, trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Już sam początek zachęca do dalszej lektury, a zakończenie - jak zawsze u pani Jackson - nieprzewidywalne. Mnóstwo tajemnic, skrywanych spraw rodzinnych i szokująca prawda - tego można być pewnym sięgając po ten thriller. Autorka umiejętnie buduje napięcie , a kiedy wszystko wydaje się mieć wreszcie sens i być jasnym, okazuje się, że prawda przybiera zupełnie odmienne oblicze. I za to chwała autorce ! :-)

betina360 | 2014-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2014, Lisa Jackson
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Rodzina Montgomerych jest bardzo liczna i kryje bardzo duzo tajemnic.Antropolis to kobieta msciwa i wyrachowana.Zabija po kolei czlonkow rodziny i pozbywa sie konkurencji do majatku rodzinnego.Ksiazka jest tak zawila i tajemnicza ze do konca nie wiedzialam kim jest morderczyni.Bardzo dobry thiler i z duza dawka akcji.

asia_32 | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Rodzinne tajemnice,szalony seryjny morderca mający się za wcielenie bogini przeznaczenia Atropos-to wszystko znajdziemy w tym świetnie skonstruowanym dreszczowcu.Wciąga!

paula154 | 2013-09-04
Przeczytana: wrzesień 2013

Sięgając po każdą kolejną książkę pani Jackson wiem, że nie będę żałować. "Noc tajemnic" to powieść psychologiczna, momentami wzruszająca, pełna tajemnic i zagadek.

daria | 2011-10-12

Wszystkie książki tej autorki są fajne!

edytkaa018 | 2014-01-09

Nie lubię zostawiać niedoczytanych książek ale tą przeczytałam do połowy i postanowiłam dalej się nie męczyć. Zaczyna się bardzo intrygująco ale później jest tylko gorzej, słaba akcja, jeśli w ogóle coś tam się dzieje... Osobom lubiącym poczuć napięcie podczas czytania książki nie polecam :)

Patrysia27 | 2013-01-14

Bardzo dobra książka. Polecam