Filozofia nauki

978-83-927267-7-7
filozofia, nauka
popularnonaukowa
Wiedenka

Książka jest wprowadzeniem do filozofii nauki. Autor, międzynarodowy autorytet w dziedzinie filozofii, fizyki i kosmologii omawia nie tylko standardowe ujęcia filozofii nauki, wypracowane przez filozofów nauki w historii jej rozwoju, lecz również odwołuje się do tego, co rzeczywiście dzieje się we współczesnej nauce. Osobiste zainteresowania autora przesądziły o tym, że filozofia nauki w...

Osobiste zainteresowania autora przesądziły o tym, że filozofia nauki w pewnej części staje się filozofią fizyki. Te „akcenty” fizyki można jednak usprawiedliwić dużą metodologiczną dojrzałością tej właśnie nauki. Profesjonalni metodologowie bowiem i tak na ogół większość przykładów czerpią z fizyki lub – częściej – z jej historii.

kot_izolator | 2015-11-20

Książka króciutka, ale rzeczowa - jest chyba dobrym wstępem do filozofii nauki. Trzeba jednak zauważyć, że lapidarność stylu nie ułatwia zrozumienia niektórych rzeczy i żeby w pełni pojąć tę pozycję przydatne będzie minimalne rozeznanie w filozofii.

kudybcia | 2012-12-28

koniecznie