Wprowadzenie do filozofii

Tłumaczenie: Juliusz Zychowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl filozoficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Einfuhrung in die Philosophie
978-83-7318-152-6
filozofia i etyka
Rafał Gawlik

Podręcznik akademicki ujmujący w zasadniczy, prosty i nowoczesny sposób ewolucję filozoficznej zawierając też w sobie najnowsze wyniki badań w tej dziedzinie.

Wartłomiej B | 2011-08-02
Na półkach: Filozofia, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Swoją przygodę z filozofią zacząłem właśnie od Anzenbachera - świetnie napisana, przystępnie dla laika wyjaśnia wszystkie pojęcia, których znajomość jest konieczna przy lekturze innych pozycyj, a przy tym zachowuje stuprocentowy obiektywizm. Jak najbardziej polecam.

dzosefinn | 2012-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2012

Żeby zrozumieć, co autor miał na myśli, musiałam się nieźle skupić. Ale mimo to ujdzie. Przejrzyście opisane poszczególne zagadnienia z filozofii, jednak nie do końca kompletnie. Może stanowić jako uzupełnienie - nie jako podstawowe źródło wiedzy.

wicher_Lab | 2016-08-11

Bardzo dobrze ujęty proces rozwoju myśli filozoficznej. Jednak mam za złe autorowi, że po macoszemu potraktował rolę estetyki w filozofii, np. nie ma ani jednego słowa o Schopenhauerze...

Czeremcha | 2012-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2012

W bardzo przystępny sposób autor przedstawia główne nurty w filozofii. Książka napisana językiem zrozumiałym, choć momentami wymaga od czytelnika znajomości kilku archaizmów oraz terminów fachowych. Polecam wszystkim, którzy chcą zapoczątkować swoją przygodę z filozofią.

mkay2 | 2015-02-05
Przeczytana: 15 października 2014

Książka napisana w prosty sposób oraz wyjaśnia w jasny sposób podstawy filozofii. Dla osób, które chcą rozpocząć swoją zdobywanie wiedzy powinna być pierwszą pozycją.

Mea-Libri | 2016-06-20
Justyna | 2016-02-07