JQuery. Poradnik programisty

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-2518-5
Robert

Nie utrudniaj sobie życia — skorzystaj z biblioteki jQuery! Abecadło, czyli jak korzystać z dobrodziejstw biblioteki jQuery Interfejs API biblioteki jQuery, czyli gdzie szukać zaawansowanych rozwiązań Wtyczki, czyli o co jeszcze warto rozszerzyć dostępne możliwości Biblioteka jQuery, zarówno w wersji pełnej, jak i zminimalizowanej, pozwala programiście znacząco uprościć pracę i stopień...

Nie utrudniaj sobie życia — skorzystaj z biblioteki jQuery!

Abecadło, czyli jak korzystać z dobrodziejstw biblioteki jQuery
Interfejs API biblioteki jQuery, czyli gdzie szukać zaawansowanych rozwiązań
Wtyczki, czyli o co jeszcze warto rozszerzyć dostępne możliwości
Biblioteka jQuery, zarówno w wersji pełnej, jak i zminimalizowanej, pozwala programiście znacząco uprościć pracę i stopień skomplikowania kodu tworzonego w języku JavaScript. Korzystając z jej możliwości, programista może zmieniać atrybuty, modyfikować wygląd poszczególnych elementów strony, dodawać lub usuwać elementy drzewa DOM. Może też wykonać zapytania Ajax, stosować efekty specjalne, obsłużyć typowe i nietypowe zdarzenia, a także posłużyć się różnymi wtyczkami, często znacząco rozszerzającymi funkcjonalność kodu.

Książka "jQuery. Poradnik programisty " to doskonałe kompendium wiedzy na temat tej biblioteki. Dowiesz się stąd, jak rozpocząć pracę z jQuery, jak obchodzić się z selektorami i atrybutami, manipulować modelem DOM czy przypisywać wybrany styl do określonych elementów strony. Nauczysz się stosować funkcję jQuery, filtry i operacje na zbiorach elementów. Poznasz także rodzaje i sposób działania wtyczek, sam zaczniesz je tworzyć, minimalizować i kompresować. Jeśli interesuje Cię programowanie z wykorzystaniem możliwości oferowanych przez JavaScript, a nie chcesz spędzać wielu godzin na bezpośrednim wpisywaniu skomplikowanego kodu, biblioteka jQuery jest właśnie dla Ciebie!

Korzystanie z biblioteki jQuery
Trzy warstwy dokumentu XHTML: struktura, wygląd i zachowanie
Selektory CSS i zdarzenia XHTML
Modyfikacja wyglądu, odczyt i modyfikacja treści elementów
Odczyt i modyfikacja atrybutów
Dodawanie i usuwanie węzłów drzewa DOM, wędrówka po drzewie DOM
Zbiory węzłów, tworzenie i usuwanie węzłów w drzewie DOM
Efekty specjalne
Funkcja jQuery() — w skrócie $()
Odczyt i modyfikacja węzłów drzewa DOM
Operacje przekształcające zbiór elementów
Parametry wtyczek, ich tworzenie, minimalizacja i kompresja
Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci biblioteka jQuery!

Hatezit | 2011-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2011

Dziś skończyłem czytać tą książkę. Powiem tak, do nauki jest dobra, jak przeczyta się rozdział, to lepiej wykonać ćwiczenia aby zrozumieć działanie ale to nie obowiązek jest. Dobrze opisuje autor zagadnienia związane z programowaniem w JQuery ale aby pisać w JQuery trzeba znać JavaScript. Końcowa ocena to bardzo dobra!

Mateusz Rus | 2016-10-03
Przeczytana: 03 października 2016