Git. Rozproszony system kontroli wersji

informatyka, matematyka
Helion
2013-02-11
2013-02-11

Moim zdaniem warto, książka ma co prawda swoje lata, ale jako wprowadzenie do nauki GITa jest naprawdę dobra.

Wartościowe wprowadzenie do GIT. Pomimo ogromu materiałów w internecie moim zdaniem warto przeczytać tę pozycję papierową.

świetna książka, z której bardzo przyjemnie się uczy GITa, kolejne rozdziały to lekcje, z ćwiczeniami i ich rozwiązaniami (wraz z wyjaśnieniem)

tak powinny wyglądać książki do nauki IT

tak powinny wyglądać książki do nauki IT

Książka zbudowana na zasadzie serii lekcji, z których każda dotyczy innego polecenia git. Przystępnie napisana. Pomimo paru lat od wydania nadal aktualna.

Próbowałem poznać Gita za pomocą tej książki w dniu, w którym się na niego przesiadłem. Wtedy ćwiczenia zawarte w książce wydały mi się nudne i odpuściłem sobie tę formę nauki - szybszego wdrażania.

Po latach dałem książce drugą szansę i tym razem przebrnąłem do końca. Poznanie pewnych komend przyspieszyło moją pracę, a zrozumienie innych sprawiło, że czuję się pewnie operując rewizjami nawet z poziomu konsoli.

Zagadnienia omówione w sposób obrazowy, wszystko poparte przykładami, rysunkami i ćwiczeniami. Brak omówienia niektórych zagadnień, jak git fetch czy git cherry-pick.

Bardzo dobra książka o Git. Ma już parę lat ale została napisana w taki sposób, że bardzo niewiele traci na swej aktualności. Przejrzysty język oraz dużo przykładów i ćwiczeń sprzyjają nauce Git'a.

Doskonałe źródło wiedzy o gicie - wszystko dobrze wytłumaczone, w książce jest pełno ćwiczeń, dzięki którym obsługa gita wejdzie każdemu w krew. Przydatna lektura.

Bardzo przystępna książka do nauki Gita. Czyta się szybko i sprawnie.

Bardzo przystępna książka do nauki Gita. Czyta się szybko i sprawnie.

Praktycznie, dużo przykładów i ćwiczeń do wykonania.

Praktycznie, dużo przykładów i ćwiczeń do wykonania.

• Informatyka
  • Techniczne