Spowiedź polskiego kata

Wydawnictwo: K.M.S.O.
kara śmierci, kat
literatura faktu
dania78

Wywiad J. Andrzejczaka z ostatnim polskim katem, wykonawcą kary śmierci w czasach PRL-u, który nota bene po kilkunastu latach od zaprzestania swojej działalności sam popełnił samobójstwo.

źródło opisu: opis autorski

Meehoow | 2016-05-18
Przeczytana: 18 maja 2016

To nie tylko (a w zasadzie - nie przede wszystkim) wywiad z ostatnim wykonawcą wyroków śmierci w Polsce, ale i garść informacji o największych rodzimych mordercach skazanych na KS (pozyskana również w trakcie bezpośrednich rozmów z nimi), tudzież o ich motywach i ofiarach. Dodatkowo mamy tu rys historyczny profesji katowskiej, metody wykonywania kary w różnych krajach (ze stosunkowo obszernym potraktowaniem gilotyny i kontrowersyjnego krzesła elektrycznego) oraz nieco statystyk. Nie wiem na ile parokrotnie forsowany przez Autora światopogląd przeciwnika KS wynikał z jego osobistego przekonania, a na ile służył podgrzaniu emocji w dyskusji, ale odpowiedzi rozmówcy były w tej kwestii logiczne i racjonalne. Czy to dobrze, że w Polsce od 1997r. nie orzeka się kary śmierci? Ja nie zmieniłem swojego zdania...

Damian | 2018-01-08

Ekscytująca, zatrważająca i niecodzienna rozmowa autora z ostatnim polskim katem. Książka zawiera bardzo istotne informacje o profesji kata, jego historii i jak to wygląda w innych państwach. Poruszana jest tematyka zasadności kary śmierci i argumentacja danej postawy. Na kartkach książki poruszone są też tematy odnośnie największych polskich zbrodniarzach, który zostali skazani na karę śmierci m.in. Wampir z Zagłębia czy Skorpion. Polecam, bardzo ciekawa książka.

dania78 | 2010-10-26
Przeczytana: 1998 rok

wstrząsająca

Tomasz Dymek | 2012-09-10
Przeczytana: 22 lutego 2013

Wstrząsająca.

Magdaducha | 2017-12-01

Rewelacja.Zawiera duzo różnych ciekawych i wstrząsających informacji.polecam .przeczytana jednym tchem

Mariusz1988 | 2018-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2018

Sporo literówek w tej książce.

krzeszol | 2017-09-22
Kaet | 2015-05-11