Fajbus. 997 przypadków z życia

Okładka książki Fajbus. 997 przypadków z życia Michał Fajbusiewicz, Magda Omilianowicz
Okładka książki Fajbus. 997 przypadków z życia
Michał FajbusiewiczMagda Omilianowicz Wydawnictwo: Kompania Mediowa biografia, autobiografia, pamiętnik
Kompania Mediowa
2019-06-19
2019-06-19
Magazyn Kryminalny Michał Fajbusiewicz Magazyn 997 997 śledztwo telewizja

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni: Łaska Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Michał Fajbusiewicz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Marta Guzowska, Michał Kuźmiński, Katarzyna Puzyńska
Opowiem ci o z... Katarzyna Bonda, Ig...
Okładka książki Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego Alisa Statman, Brie Tate
Sharon Tate. H... Alisa Statman, Brie...
Okładka książki Skazane. Historie prawdziwe Katarzyna Borowska, Anna Matusiak-Rześniowiecka
Skazane. Histo... Katarzyna Borowska,...
Okładka książki Opowiem ci o zbrodni: Portret kobiety nad brzegiem morza Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Michał Fajbusiewicz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Marta Guzowska, Michał Kuźmiński, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzyńska
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...

Książka „Fajbus. 997 przypadków z życia” to tytuł, który od bardzo dawna wisiał na mojej liście książek do przeczytania. Nadarzyła się okazja więc przeczytałam.
Michała Fajbusiewicza chyba każdy kojarzy z programem „Magazyn kryminalny 997”. Pamiętam, że za dzieciaka zawsze z duszą na ramieniu starałam się coś tam podejrzeć w telewizji. Jednak Michał Fajbusiewicz to nie tylko 997. Fajbus ma na swoim konie również m.in. sporo różnego typu reportaży. Część z nich nigdy nie ujrzało światła dziennego. Kilkukrotnie przez swoją pracę grożono mu śmiercią. Te jak i inne sekrety Michał Fajbusiewicz zdradza w rozmowie z Magdą Omilianowicz.
Obecnie można go oglądać na kanale Crime+Investigation.

Bardzo lubię programy kryminalne i program 997 oglądałam od dzieciństwa. Pamiętam, jak moja babcia przestrzegała mnie przez zagrożeniami, o jakich słyszała w magazynie, mówiąc "nie...bo w 997 było..." W tej książce o samym programie była dla mnie za mało :) Ale Michał Fajbusiewicz to nie tylko 997 - jest człowiekiem wielu talentów, autorem wielu reportaży i programów, kolekcjonerem maszyn do pisania, propagatorem pamięci o Janie Karskimi świetnym gawędziarzem. Pojawiło się w tej książce moje miasto, bo Fajbus w ciężkich czasach komuny do Kędzierzyna jeździł po buty :).

Jakieś to takie przaśne, chaotyczne, nawet historia z "Magazynem kryminalnym 997" opowiedziana została po łebkach. Zarówno pani Magda, jak i pan Michał to doświadczeni dokumentaliści, więc nie wiadomo kogo obwinić za ten chaos, więc może tak miało być?

Wszędzie w tle alkohol, ale może faktycznie nic ciekawszego się nie działo na tych wycieczkach po trzech czwartych świata, w czasie przygody z telewizją, czy gdzie tam? Nawet w temacie Jana Karskiego nie został pominięty ulubiony drink tegoż, włącznie z przepisem. Ze wzmiankowanych, ciekawie zapowiadających się podróży z orkiestrą dętą kopalni Rydułtowy pozostała tylko opowieść o piciu wódki w autobusie. Jakoś tego nie kupuję.

Ale czyta się szybko, to fakt. Informacji wpada dużo, różnych, resztę można sobie doczytać np. na Wikipedii, jak ktoś naprawdę będzie potrzebował.

Mam wrażenie, że nawet jakoś poszerzyłem swoje horyzonty, choć nie wiem, czy w dobrym kierunku.

świetny audiobook, miło słucha się Pana Michała

świetny audiobook, miło słucha się Pana Michała

Świetny wywiad. Mówiąc Fajbusiewic, większość z nas od razu pomyśli o programie 997. Kiedyś często go oglądałem z dużym zainteresowaniem. Dzięki tej książce poza aspektami prywatnymi z życia jego twórcy, mogłem poznać aspekty techniczne związane z realizacją programu oraz jego genezę. Pan Michał zdradza wiele ciekawych faktów i szczegółów związanych z ekranizacją zbrodnii jak i ich samym przebiegiem w rzeczywistości. Możemy dowiedzieć się równie jaki wkład ów program miał w kwestii wykrywalności przestępców. Bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Polecam.

Człowiek wielu talentow, autor mnóstwa programów a kojarzymy go głównie z 997.

Człowiek wielu talentow, autor mnóstwa programów a kojarzymy go głównie z 997.

Reportaż ze znanym i lubianym Fajbusem. Każdy kto interesuje się kryminalną Polską zna tego Pana. Lekka, szybko się czyta, choć na moje oko trochę zbyt rozwlekła.

Niezwykle intrygujący wywiad-rzeka o prawdziwym człowieku-orkiestrze. Praktycznie każdy rozdział i każdy wątek, rozwinięty ze szczegółami, mógłby być materiałem na osobną powieść. I choć zdaję sobie sprawę, że wówczas materiału byłoby za dużo na jedną książkę, tak uważam, że niektóre pytania mogły być bardziej szczegółowe. Fajbusiewicz to człowiek, który przeżył i widział tyle, że pewnie byłby w stanie opowiedzieć rzeczy wystarczające na jeszcze co najmniej dwa bestsellery, niestety staje się powoli dinozaurem, o którym młodzież nie ma pojęcia, więc pewnie więcej publikacji z opisem jego życia się nie doczekamy. A szkoda, dlatego uważam, że ta konkretna pozycja mogła być treściwsza. Mimo to, pada tam nadal wiele niezwykle ciekawych anegdot i historii, interesujących postaci, miejsc czy tytułów.

To miał być przerywnik pomiędzy prozą mistrza zwięzłej formy - Kornela Filipowicza.

Michała Fajbusiewicz został zaszufladkowany w program kryminalny - 997, i co by ten pan nie zrobił, to dość mocno przywarł.
Wywiad rzeka prowadzony przez Magdalenę Omilianowicz upływa w miłej atmosferze, spotkanie jak przy kawce i spotkanie dobrych znajomych, którzy nie widzieli się całe lata i chcą pewne sprawy uzupełnić, wypełnić lub poznać w tej właściwej wersji. Dziennikarz jest człowiekiem orkiestrą, gawędziarzem i doskonałym obserwatorem rzeczywistości, którą adekwatnie i dowcipnie puentuje. Pełnokrwista postać pełna zalet i wad, błędów, które popełnił, ale i sukcesów, człowiek pełen humoru i dystansu do siebie.
Podróżnik i miłośnik "mongolskiego baletu".
Czyta się jednym ciągiem, wow to nie będzie, można wysłuchać audiobooka w interpretacji samych autorów.

Lekka, przyjemna książka. Dobra na odprężenie

Lekka, przyjemna książka. Dobra na odprężenie