83-06-00061-7
Rain

Zbiór felietonów Stanisława Dygata.

betondp | 2016-02-03

Dygat to moim zdaniem jeden z najbardziej niedocenianych obecnie pisarzy. Świetne pióro, godna pozazdroszczenia spostrzegawczość i wielka mądrość. To wszystko znajdziemy też w Kołonotatniku. Najlepszy tekst to ten o złodziejach. Dygat pisze, że nie wierzy w złodziei, cóż... nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale kiedy to przeczytałem, odkryłem, że również w sprawach rabusiów jestem niedowiarkiem.

Obowiązkowa pozycja dla fanów felietonów, publicystyki w ogóle.

Stonee | 2012-05-18

W sumie ciekawe spostrzeżenia, a to, co najbardziej utkwiło mi w pamięci z tych 'notatek', to recital Ewy Demarczyk, mecz Polska-Węgry z 1939 roku, "Tajemnica magika" czyli krótko i słusznie o Holoubku, celne uwagi o stosunku recenzentów np. tych filmowych do filmów Wajdy czy w końcu jeden z ostatnich felietonów, ten o delfinach, "psie watykańskim" i "monachijskiej myszy".

Mimo wszystko. Wolę Dygata w opowiadaniach.

AnnaKarington | 2016-11-07
Klaara | 2016-09-21