"Pan Tadeusz" na nowo odczytany

Wydawnictwo: Agencja SGK
filozofia
filozofia i etyka
Kasia

"Pan Tadeusz" jest w polskiej kulturze jedną z wartości uznanych za wzorcowe. Nie jest to tylko zabytek naszej literatury. Każde pokolenie może go czytać od nowa i odnajdywać własnego "Pana Tadeusza", zawierającego współczesne sensy. ""Pan Tadeusz" na nowo odczytany" to książka, która próbuje odnaleźć w poemacie takie sensy dla przełomu XX i XXI wieku. W niej zaś między innymi: -Sen...

-Sen emigranta-czy istnieje dziś emigracja wewnętrzna?
-Kocham Polskę-czy patriotyzm ma dziś sens?
-Tradycja-teraźniejszość-przyszłość.
-Jankiel-wzór polskiego Żyda.
-Telimena i Matka Polka.
-Europejska obsesja czyli ludzie "rozsądni".
-Jacek Soplica czy ks. Robak-historia wciąż się powtarza.

Antoni Leśniak | 2012-08-26
Przeczytana: 09 grudnia 2014