Duchowe SMS-y z Pałacu Mistrzów, cz. II

Wydawnictwo: Antares
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
filozofia i etyka
Lilia Światła

Część druga "Duchowych SMS-ów z Pałacu Mistrzów" to kilka puzzli z ogromnej układanki. Uważna lektura pozwoli odkryć, że jest to część większej całości. Im bardziej obejmujemy całość, tym bardziej zbliżamy się do nielinearnego rozumienia otaczającego nas świata, ludzi i zjawisk. Część pierwsza książki stanowi kontynuację rozważań na tematy podjęte w części pierwszej "Duchowych SMS-ów z Pałacu Mistrzów" na nieco głębszym poziomie. Każdy zrozumiany fragment książki może pomóc w zobaczeniu siebie i innych w bardziej realistycznym świetle.
Druga część książki jest zatytułowana Dyscyplina integracyjna i odpowiada na pytanie, jakie działanie jest związane z duchowym rozwojem. Przedstawia uniwersalistyczną koncepcję bardziej wewnętrznej etyki, która umożliwia trwałą zmianę.
Książka zawiera zapis „schwytanych na gorącym uczynku” żywych słów autora, które zostały wypowiedziane w trakcie prowadzenia zajęć w Station Nord, jak również – w wielu miejscach – zapis reakcji publiczności.

źródło opisu: Wydawnictwo Antares, 2017

źródło okładki: www.stationnord.pl

Hanna | 2017-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka super, jak dla mnie - ustawia uwagę właściwie, a każdy fragment jest jak taka substancja "klejka", która pokazuje luki zatrzymujące nas w rozwoju i przywiązujące do świata, i pozwala te luki zaklejać; niszczyciel niewłaściwych poglądów. Ciekawe, że kiedyś myślalam, że niewłaściwe poglądy to konkretne opinie, teraz widzę, że niewłaściwe poglądy to jest też brak właściwych poglądów na dany temat (luka, puste miejsce które wypełniło się czymś przypadkowym).

Na półkach