Don Juan

Okładka książki Don Juan Josef Toman
Okładka książki Don Juan
Josef Toman Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Seria: Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich powieść historyczna
powieść historyczna
Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich
Don Juan
Wydawnictwo "Śląsk"
1974-01-01
1957-01-01
Jadwiga Bułakowska
Czechy Czechosłowacja czeska

Książka dosyć specyficzna. Ciekawa. Nietuzinkowa. Pokazuje poszukiwanie człowieka - jednego człowieka - tak naprawdę po prostu miłości. Jednak jeśli spojrzymy na Don Juana, zobaczymy, że to nie jest takie proste, a by jej doświadczyć, nie cofnął się przed niczym. Zwykły człowiek, który miał nieograniczoną władzę dzięki swoim pieniądzom.
W końcu, gdy odnajduje miłość, uspokaja się tylko na chwilę. Po czym dalej szaleje, ale już tylko w swoim wnętrzu, aż w końcu znajduje cel, cel, któremu oddaje się całkowicie, przy tym samego siebie mocno upodlając.
Bohater nie zna umiaru. Jest człowiekiem namiętnym, pełnym pasji. I takie jest jego życie. Pełne cierpienia, od początku do końca, ale też zmieniające się raz po raz.
Polecam książkę. Trudna, ale warta przeczytania.

W końcu, gdy odnajduje miłość,...

"bieda we dwójkę smakuje lepiej"

"bieda we dwójkę smakuje lepiej"

Cudowne, czeskie spojrzenie na historię Don Juana. Wciąga :)

Cudowne, czeskie spojrzenie na historię Don Juana. Wciąga :)

• Czeskie lub o Czechach
  • Książki, które mieszkają ze mną
  • Czeskie/o Czechach
  • Powieść historyczna