Ciemna jaskinia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Srebrnego Klucza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
A--

joaśka | 2014-11-26
Przeczytana: 24 listopada 2014

Oj, nie popisał się Maciej Słomczyński (vel Kazimierz Kwaśniewski). W pewnym momencie byłam nawet skłonna uznać ten kryminał za całkiem zgrabny. I to mimo kwiatków związanych z czasem, w jakim rozgrywa się akcja (1967), czyli dzielna milicja obywatelska i sympatyzujący z nią obywatele. Zresztą trzeba przyznać, że Słomczyński dawkuje to specyficzne tło epoki z umiarem. Słabość książki leży gdzie indziej: nagle kończącej się akcji. Miałam wrażenie, że w trakcie pisania Słomczyński wpadł nagle na pomysł nowej ksiażki i nie mógł się doczekać zakończenia obecnie pisanej lub też ktoś podrzucił mu do tłumaczenia Szekspira w trybie pilnym ;)

Tohverus | 2016-06-04
Na półkach: 2016, Przeczytane