Zbrodnia w południe

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Zbrodnia w południe
Kopalny

źródło okładki: Zdjęcie autorskie.

Ewelinka | 2019-03-15
Na półkach: Przeczytane, Kryminały PRL
Przeczytana: 10 marca 2019

Porucznik MO i studentka medycyny prowadzą śledztwo, w sprawie morderstwa i rabunku w jednej ze szczecińskich kamienic. W tle Szczecin lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, nazwy sporej części ulic w centrum miasta już nieaktualne, kawiarnia w Zamku Książąt Pomorskich. Milicyjne kryminałki sprzed lat mają swój urok.

Danuta | 2019-03-14
Przeczytana: 14 marca 2019

Ocena przeciętna, bo znam wiele lepszych, ale polecam, zwłaszcza lubiącym PRL-owskie kryminały, takie gdzie milicja wcale nie była beznadziejnie głupia. Czytany w moich nastoletnich czasach, gdy był drukowany w odcinkach w gazecie, oczekiwany z wypiekami i niecierpliwością.
Mniej więcej w południe, w jednym z mieszkań dużej kamienicy zostaje zamordowana starsza kobieta. Olbrzymi bałagan sugeruje, że złodziej szukał pieniędzy i kosztowności. W śledztwo włącza się jedna z mieszkanek kamienicy - studentka medycyny, dziewczyna inteligentna i piękna....

JaWro | 2018-07-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, CRIMINA
Przeczytana: 06 lipca 2018

Przyjemnie się czyta. Sympatyczna opiwastka o poruczniku MO i studentce w PRLu.

leoparda | 2017-05-02

Bardzo mi się ten kryminał podobał. Bo w tym przypadku "małe, szare komórki" wygrywają i to jeszcze nie te milicyjne, ale damskie. Książka wciągająca, czyta się ją przyjemnie.

Skylla | 2016-03-24
Przeczytana: 23 marca 2016

Joe Alex to nie jest, ale i tak utknąłem na jakiś czas w książkach Edigeya :-). Ta należy do bardziej udanych. Dość wielowątkowa akcja poprowadzona z humorem plus koloryt tamtej epoki i idealistyczna milicja obywatelska. A mimo to czyta się całkiem fajnie. Rozwiązanie jak zwykle dość łatwo odgadnąć.

camanely | 2015-11-12
Przeczytana: wrzesień 2009

Jestem Szczecino-maniakiem. Urodziłam się tu i tu mieszkam prawie 30 lat. Do tego miłośnikiem kryminałów, szczególnie tych PRL-owskich. Dla mnie - lektura obowiązkowa.
Owszem, kolą w oczy takie oczywiste pomyłki jak na przykład Cmentarz Ku Słońcu (Cmentarz jest przy ulicy Ku Słońcu), ale morderstwo na Buczka (tak na marginesie nowe władze zmieniły dawno już nazwę ulicy) - poemat dla takiego maniaka jak ja :)
Cała akcja zresztą, już abstrahując od moich manii, poprowadzona jest bardzo zręcznie i zagadka naprawdę wciąga. Oczywiście pozycja obowiązkowa dla miłośników kryminałów i kryminałków. Tych, którzy spodziewają się znaleźć na stronach książek Edigeya literaturę przez wielkie L, odsyłam jednak do lektury innych autorów, bo nie oszukujmy się - były to książki pisane w czasach PRL dla mas, a nie dla tej okropnej, występującej przeciwko ustrojowi, elity intelektualnej.