Wakacje Sailora

Sailor's Holiday
83-7301-183-8
literatura amerykańska
olla1510

Lula Fortune, wrażliwa dziewczyna, i Sailor Ripley, jej chłopak, który właśnie wyszedł z więzienia, próbują powrócić do wspaniaąłych początków miłości. W poszukiwaniu miejsca na ziemi białym kabrioletem Luli przemiarzają Stany. Jednak świat, "dziki wewnątrz i dziwny na zewnątrz", nie zapomi o nich. Czy współcześni Romeo i Julia zdołają ocalić niezwykłe uczucie?
(Od Wydawcy)

Karolina | 2013-04-25
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

10 lat po szalonej jeździe przez południowe Stany, powracamy do Sailora i Luli. Naszych bohaterów zostawiliśmy w momencie rozstania: Sailor, niczym Bogart w Casablance odchodzi od ukochanej, by nie zniszczyć jej życia. Jednak separacja bardzo szybko się kończy kiedy przypadkiem znajdują się w tym samym mieście. W miejscu gdzie niegdyś przeżywali swe najpiękniejsze chwile. Spaja ich ponownie troska o syna. Zdradzać fabuły nie będę. Sequel zdecydowanie słabszy o pierwszej części. To co było siłą Dzikości (dialogi!), tutaj zostało pominięte. Dostajemy jedynie dwie historyjki, poprawnie prowadzoną narrację, znanych bohaterów, ale niestety brak fajerwerków.
Nie ulega wątpliwości, że Gifford znał Lyncha, w tej części nawet widać, że film oparty na powieści zainspirował autora do urozmaicenia treści, jednak zamiast magii, tajemniczości otrzymujemy raczej karykaturę bezładną. Brakuje spójności - tematy i nowe postaci wyglądają na bezmyślnie wrzucone, zupełnie nieprzemyślane. Pace jako...

bettina | 2016-04-17
Przeczytana: 2005 rok