Co kraj to inny całus

Andere Länder, andere Küsse
978-83-7384-666-1
Jojo, wymiana młodzieży
_Olinka_

Życie Jojo to jeden wielki chaos. Nie tylko dlatego, że podczas wymiany uczniów trafia do niej Francuz zamiast Francuzki. Z tym dałaby sobie jeszcze radę. W końcu Nicola wygląda zniewalająco, jest niesamowicie miły, a w dodatku świetnie gotuje. Okazuje się jednak, że Lucilla, przyjaciółka Jojo, zakochuje się w nim na zabój! Nawet to dałoby się jakoś znieść, gdyby Nicola też nie był śmiertelnie zakochany. W dziewczynie, która przyjechała do Lucilli...

Katherine | 2015-08-08
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Seria książek Hortense Ullrich opowiadająca o miłosnych i zabawnych przygodach Jojo. Książki te czytałam kilka lat temu. Dzięki nim zawsze poprawiałam sobie humor. Nie wiem jak oceniłabym je dzisiaj, jako starsza i bardziej dojrzała osoba niż wtedy. Pewnie uznałabym ją za zbyt dziecinną. Mimo to, dla młodych nastolatek które chcą poczytać zabawną opowieść o miłości to zachęcam:)

Coffie | 2010-11-27
Przeczytana: 25 listopada 2010

Zazwyczaj podobały mi się jej książki i teraz też tak było. Oczywiście nie obejdzie się bez, nawet najdrobniejszej, krytyki. Ale nie wiem czy to będzie krytyka co teraz powiem, czy coś w tym rodzaju. Otóż mniej mi się podobała niż poprzednie tej autorki. Plusem jest to, że postacie były sympatyczne, a główna bohaterka zwariowana i pokręcona. To nadało książce charakteru. Bo w sumie „jakość” książki zależy poniekąd od bohaterów. Dzięki temu książka była ciekawa i fajna, jakby to niektórzy określili. To znaczy, że polecam tą książkę tym, którzy lubią książki z tej właśnie serii.

Luna | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Kolejny tom o przygodach Jojo jej rodziny i przyjaciół:) tym razem do naszych bohaterów przyjeżdżają na wymianę Florence i Nicola uczniowie z Francji... ;) Chcecie wiedzieć co się wydarzy... Zapraszam serdecznie do lektury... szczególnie polecam po stresującym dniu w szkole!!!!!! <3

Nikola | 2012-08-16
alexandra | 2015-11-08

Zabawna, ale dla dziewczyn z podstawówki ;)

Julia | 2013-05-26

Fajnie szybko się czyta. Polecam !!

Rosemarie | 2011-11-19
Przeczytana: 2010 rok

Całkiem niezła i ciekawa.

Natasha16 | 2012-01-03
Przeczytana: 13 października 2011