Waśń rodowa

Tłumaczenie: Grzegorz Skommer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Cienie z Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Slektsfeiden
978-83-60446-94-2
dzosefinn

- Zimą 1884 roku Niels ponownie odwiedził mnie w więzieniu. Od razu zrozumiałem, że coś się stało.. Żelazne kleszcze ścisnęły serce Ingi. Więc to nie koniec nieszczęść... Ze strachu przestała oddychać. - Niels ostrożnie dobierał słowa, ale..Prawda i tak okazała się trudna do zniesienia. - Kristian oparł dłonie o płot i zadrżał. Nie zastanawiając się ani sekundy, Inga chwyciła go za ramię. -...

Nie zastanawiając się ani sekundy, Inga chwyciła go za ramię.
- Powiedz mi wszystko, ojcze. Nie dręcz mnie dłużej!
Kristian podniósł głowę i posłał jej zbolałe spojrzenie.
- Jenny nosiła w sobie dziecko, Ingo. Dziecko Knuta Levorda.

Sylwia | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

W ostatnim tomie sagi wszystko to, co ma zostać wyjaśnione, zostaje, to, co ma się zakończyć, dobiega kresu, a to, co ma się zacząć, wchodzi dumnie na pozycję startu z uśmiechem i energią. O kim piszę, o czym nadmieniam? Tego nie zdradzę. Pozwolę Wam nieść się z nurtem intrygi, tajemnic z przeszłości i teraźniejszości, nienawiści oraz wzgardy, ale także i miłości - pod różnymi postaciami- która jest silniejsza niż śmierć, a także przyjaźni, która zniesie każde wydarzenie.
Zapraszam do lektury. Warto!

brandseld | 2013-08-30
Przeczytana: 17 lipca 2013

Saga "Cienie z przeszłości" zaintrygowała mnie okładkami i fragmentem I tomu z tyłu książki. Powiedziałam sobie, muszę je wszystkie przeczytać. Przeczytałam.

Historia młodej Ingi rozgrywa się na początku XXw. w Norwegii. Jest pół sierotą z niełatwym życiem i talentem do ściągania na siebie wszelakich nieszczęść. Pomimo wielu przeciwności losu, staje się silną kobietą, dobrą matką, potrafi walczyć o swoje, a także być boleśnie lojalną osobą.

Nie mogę uwierzyć, że to już koniec opowieści o Indze, wiem, że na pewno kiedyś powrócę do jej życia. Książki napisane są bardzo lekko i zrozumiale, a co najważniejsze ciekawie i intrygująco. Typowe spory w dworach na przełomie XXw. pojawią się także i tutaj. Wiele intryg, oszczerstw, morderstw, sprawia, że powieść ma swój charakter i smak. Nie będę tu streszczała wszystkiego, jeśli choć trochę zaciekawiła was moja opinia, zapraszam, zajrzyjcie do I tomu "Inga" i sami się przekonacie. Tomy są bardzo krótkie ok 185 stron każdy. Polecam tę sagę...

Morgana | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Ostatnia część nie wnosi już wielkiego szoku. Jest jedyne jednym wielkim szczęśliwym zakończeniem. Nie ukrywam, że lubię szczęśliwe zakończenia. Przeczytałam "Cienie z przeszłości" z przyjemnością mimo, że nie jestem fanką tego typu literatury.

TeRenia | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016