Pamiętniki hakerów

83-7197-923-1
Pamiętniki, haker
literatura faktu
Kamil

Fascynująca opowieść o nastoletnich hakerach. Historie oparte na wywiadach z agentami FBI, psychologami kryminalnymi, przedstawicielami prawa oraz obecnymi i byłymi hakerami. "Prophet był mózgiem większości operacji. Prowadził mnie i DarkVipera przez kolejne stadia ataku. Z jego pomocą spenetrowaliśmy systemy siedmiu baz lotniczych, czterech instalacji Marynarki Wojennej, Departamentu...

"Prophet był mózgiem większości operacji. Prowadził mnie i DarkVipera przez kolejne stadia ataku. Z jego pomocą spenetrowaliśmy systemy siedmiu baz lotniczych, czterech instalacji Marynarki Wojennej, Departamentu Narodowych Laboratoriów Energetycznych, gdzie prowadzone są badania nad bronią jądrową, NASA i wielu sieci uniwersyteckich. Przed zaatakowaniem ostatecznego celu -- Pentagonu skakaliśmy średnio przez osiem systemów.

Nigdy nie zapomnę dnia, gdy wszystko się zawaliło. Rankiem ze dwa tuziny agentów FBI zaczęło walić w drzwi domu. Wszystko, co pamiętam, to jakiś głos wrzeszczący "nakaz rewizji" i łomotanie serca mojej macochy wybijające się w moich uszach ponad ogólny rwetes."
Książka opowiada historie życia tych, którzy stanowili trzon hakerskiej subkultury, nastolatków, odgrywając główne role na tej scenie. To więcej niż prosty ciąg kilku opowieści o technicznych aspektach ich wyczynów hakerskich i włamań do systemów. Autor, doświadczony dziennikarz amerykańskiego magazynu Computerworld szuka odpowiedzi na pytania: dlaczego hakerstwo stało się najważniejszą rzeczą w życiu bohaterów tej książki, jakie wewnętrzne i zewnętrzne siły wpychały ich coraz głębiej w świat hakerskiego podziemia i co czuli, gdy się tam znaleźli.

Jest to historia technologicznego czarodziejstwa, kreatywności i poświęcenia, młodzieńczego buntu, nudy i frustracji, oderwania od społeczeństwa, gniewu i czasem uwięzienia. Po prostu historia dzisiejszych nastoletnich hakerów. Nie są potworami, o jakich czytamy. Są jak inni w ich wieku, a niektórzy zapewne mieszkają w Waszym sąsiedztwie. Są tam.

Piotr | 2017-01-09

Jestem totalnie rozczarowany ta książką, a przede wszystkim językiem jakim jest napisana. Jest nudna, napisana jakby to pisał gimnazjalista, nie obrażając gimnazjalistów.

Po takiej książce oczekiwałbym języka bardziej technicznego, więcej szczegółów. Ciekawostek, a tu mamy tylko nudna narracje i słaby język samej książki.

Książka opowiada historie życia tych, którzy stanowili elitę hakerskiej subkultury nastolatków, odgrywających główne role na tej scenie. To więcej niż prosty ciąg kilku opowieści o technicznych aspektach ich wyczynów hakerskich i włamań do systemów. Jest to historia technologicznego czarodziejstwa, kreatywności i poświęcenia. Historia młodzieńczego buntu, nudy i frustracji, wyalienowania, gniewu i czasu spędzonego w więzieniu. Historia nastoletnich hakerów, którzy nie są potworami, o jakich często czytamy. Są jak inni w ich wieku, a niektórzy z nich zapewne mieszkają w waszym sąsiedztwie.

bazylia | 2013-07-15
Przeczytana: 2004 rok

Książka napisana przez dziennikarza śledczego, pełna faktów z życia pionierów hakerstwa, dopracowana w każdym szczególe, a jednocześnie napisana językiem, który nie zraża przeciętnego czytelnika. Opowiada historie nastolatków, którzy poznali możliwości korzystania z komputerów i sieci komputerowych w stopniu umożliwiającym im dokonywanie cyber-przestępstw. Ciekawe.

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 04 czerwca 2006