Black Ice. Niewidzialna groźba cyberterroryzmu

Tłumaczenie: Krzysztof Masłowski
Wydawnictwo: Helion
Black Ice. The Invisible Threat of Cyber-Terrorism
Mohito_n

Były oficer wywiadu amerykańskiego o walce z cyberterroryzmem Jest oczywiste, że cyberterroryzm jest nową twarzą terroryzmu. Minęły już dni, gdy jedynymi ofiarami zamachów byli znajdujący się w zasięgu eksplozji. Dzisiejsi terroryści nauczyli się, że bezpieczeństwo każdego państwa zależy od infrastruktury -- komputerów i sieci komputerowych. Strategiczny atak na te systemy miałby niewątpliwie...

Były oficer wywiadu amerykańskiego o walce z cyberterroryzmem

Jest oczywiste, że cyberterroryzm jest nową twarzą terroryzmu. Minęły już dni, gdy jedynymi ofiarami zamachów byli znajdujący się w zasięgu eksplozji. Dzisiejsi terroryści nauczyli się, że bezpieczeństwo każdego państwa zależy od infrastruktury -- komputerów i sieci komputerowych. Strategiczny atak na te systemy miałby niewątpliwie straszne i niszczące konsekwencje dla narodu i gospodarki.

"Black Ice. Niewidzialna groźba cyberterroryzmu" to książka napisana przez Dana Vertona, byłego oficera wywiadu amerykańskiego. Autor śledzi i przedstawia różne postacie cyberterroryzmu, jego globalne i finansowe implikacje, przekraczającego granice naszej prywatności oraz sposoby przygotowania się na cyberataki. Książka jest pełna odkrywczych wywiadów i komentarzy amerykańskich autorytetów ds. bezpieczeństwa narodowego (w tym Toma Ridge'a, Jamesa Gilmore'a, Richarda Clarke'a), przedstawicieli wywiadów CIA i NSA, a nawet zwolenników al-Kaidy wspierających działania jej siatki terrorystycznej.

Książka wnosi wiele do debaty na temat bezpieczeństwa wewnętrznego. Verton przekonywująco argumentuje, że wymiana i udostępnianie informacji wywiadowczych w czasie rzeczywistym jest warunkiem powodzenia działań służb bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób można nie dopuścić, by korzystający z najnowszych technologii terroryzm nie stał się pasmem czarnego lodu (black ice) rozciągniętym w poprzek autostrady, o istnieniu którego dowiadujemy się dopiero po utracie panowania nad pojazdem.

O autorze:
Dan Verton jest byłym oficerem wywiadu U.S. Marine Corps i dziennikarzem wyróżnionym wieloma nagrodami.

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: helion.pl