Cityboy. Skandaliczne oblicze londyńskich bankowców

Tłumaczenie: Jakub Kowalczyk
Wydawnictwo: Buchmann
Cityboy
978-83-7670-023-6
Londyn, bankowcy
Pistacia

Nieuczciwe praktyki chciwego City, które doprowadzić musiały do katastrofy, opisuje szczegółowo eksbankowiec Geraint Anderson w fabularyzowanej spowiedzi pod tytułem Cityboy, która robi furorę w mieście. Bestseller Andersona opowiada o przekrętach bankowych, milionowych bonusach dla bankierów, seksizmie, cynizmie, bufonadzie i narkotykach, które wciągał i palił podczas 12 - letniej kariery w City.

[opis wydawcy]

Toshii | 2011-09-26
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Ostra rzecz. Kapitalnie opisuje mechanizmy, za pomocą których rekiny ekonomii świetnie się bawią, zaś cała reszta świata pracuje na bandę tych zaćpanych degeneratów. Pod powierzchnią błyskotliwej i zabawnej narracji kryje się dramatyczny świat. Najbardziej podziwiam autora, że miał siłę wyrwać się z tego zaklętego kręgu i czas, aby wrócić do normalności. Mimo opisania takiej a nie innej grupy społecznej, ksiązka ma uniwersalny wydźwięk. Skłania do przemyślenia, czy przypadkiem ja sam/sama nie wdepnąłem/ęłam w coś takiego w swojej robocie. No bo czy to warto?

Pazaak | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Do wszystkich czytających tą „recenzję”:
Przed czasami lubimyczytac.pl również prowadziłem listę książek przeczytanych. Właśnie do niej dotarłem, niestety nie rozpisywałem się po przeczytaniu każdej pozycji. Są to xsiążki, które przeczytałem między 11.2010, a 09.2011. Oprócz tytułu zamieszczałem ocenę Treści i Formy i, niestety tylko ją będę dodawał w tym zestawieniu. (trochę z racji tego, że pamięć zawodna i nie wiem czy byłbym w stanie się wartościowo o wszystkich pozycjach wypowiedzieć).
T: 8
F: 4

Beata | 2012-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2012

Prawda jest taka, że wymiękłam. Umiejętności pisarskie autora nie przypadły mi do gustu i nie zdołałam przeczytać tej książki. By dowiedzieć się jakich to bezeceństw dopuszczali się (dopuszczają się) pracownicy City wystarczy przeczytać kilka artykułów, trochę poszukać informacji w sieci, nie trzeba od razu męczyć się nad średniej jakości książką. Mnie "Cityboy" nie ujął.

Marlowe | 2011-12-13
Przeczytana: listopad 2011

dość powierzchowna, ale niektóre wątki ciekawe, np. osobowość i emocje, opisy rynku, za dużo seksu i kokainy, choć pewnie proporcje są prawidłowe ;)

Katarzyna | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

połączenie tej książki z filmem dokumentalnym "Inside Job" i kryzys z 2008 roku nie jest żadną niespodzianką

ghkr | 2013-06-01
Przeczytana: 10 czerwca 2013