Diana Mosley. Angielska przyjaciółka Hitlera

Wydawnictwo: Twój Styl
Diana Mosley
83-7163-456-0
Alicja

To fascynująca a zarazem niepokojąca biografia kobiety, której zdjęcia szokują do dzisiaj na wiecach nazistów...
Stała się tak bliska Hitlerowi, że kiedy wychodziła za mąż, ceremonia odbyła się w domu Goebbelsa, a Hitler był gościem honorowym. Diana nadal odwiedzała Hitlera aż do wybuchu wojny, a później przez wiele lat nie chciała uwierzyć w potworności Holocaustu. Zmarłą w 2003r. w wieku 93 lat.

Magdalena | 2015-03-11
Na półkach: Nonfiction, Przeczytane

Jak zachwycająco piękna, tak przeraźliwie odpychająca.

Biografia Diany Mosley - angielskiej arystokratki zafascynowanej Hitlerem, nazistowskimi Niemcami i sir Oswaldem Mosleyem (liderem faszystów brytyjskich w latach 30. i 40. XX wieku), którego w końcu poślubiła w 1936 roku. Nazywana często 'Aniołem Hitlera', była ikoną faszyzmu w Wielkiej Brytanii i jedną ze słynnych sióstr Mittford. Po wojnie nie chciała uwierzyć w prawdę - nie uwierzyła i nie przeprosiła. Chociaż była naprawdę inteligentną kobietą. Ludzie to złożone istoty.

7 na poły z sentymentu; czytałam lata temu, więc mogę trochę koloryzować.

Dotka76 | 2010-12-14
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 14 grudnia 2010

Świetna biografia (wiele pozycji z tej serii oceniam wysoko) - historia angielskiej arystokratki zafascynowanej Hitlerem i jego ideologią, a przede wszystkim zafascynowana swoim faszyzującym kochankiem.
Diana Mosley wzbudziła we mnie wiele negatywnych uczuć: jej zaślepienie, oszukiwanie siebie, brak skrupułów - mimo wielu jej czarujących cech - nie , nie chciałabym kogoś takiego spotkać na swojej drodze. Z drugiej strony wzbudza w tym swoim zaślepieniu odrobinę współczucia. No i można podziwiać, że z taką determinacją walczyła o swoje prawo do "szczęścia", o swoje racje. Choć okazały się tak błędne. A jeśli to "szczęście" ma wyglądać tak , jak jej życie z Tomem Mosleyem - to ja dziękuję.Okropna rodzina.

Hiszpania19432 | 2012-12-12

Byłam zaskoczona tą książką i odkryciem nowego spojrzenia na II wojnę światową z pozycji arystokracji angielskiej /Diana Mosley/ zapatrzonej w Hitlera. Tak naprawdę do końca swojego życia wierzącej, że Hitler nie mógł być autorem tych wszystkich "złych" rzeczy o które go posądzają. Wstrząsnęła mną ta książka

OlaG19 | 2015-05-04

Niesamowita książka. Po przeczytaniu tej książki zastanawiałam się jakim człowiekiem był faktycznie Hitler, co takiego(prócz władzy oczywiście) miał, że kobiety tak do niego lgnęły.

Szymon | 2016-03-19
Przeczytana: 19 marca 2016