Mieczysław Szachewicz, obozy

Pamiętnik Mieczysława Szachewicza otrzymał trzecią nagrodę na konkursie zorganizowanym przez Państwowe Muzeum w Oświęcimiu.

Wspomnienia z Oświęcimia i Neuengamme

źródło opisu: okładka/Strona tytułowa

źródło okładki: własne

zuziaSama | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2000

Pierwsza książka z tego gatunku jaką przeczytałam. Strach,ból,obojętność, głód -wszystko opisane jest w książce. Chwilami zdawało się,że to tylko fikcja....a jednak nie. Prawda o obozach,a raczej co potrafiły zrobić z człowieka.

boskipioro | 2015-09-05
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Zapis-dokument o zbrodniach popelnionych przez hitlerowcow w obozach koncentracyjnych, w ktorych znalazl sie autor. Jest to bardziej dziennik zapisany po wyzwoleniu, w ktorym Szachewicz skrupulatnie przypomina codzienne zajecia swoje i wspoltowarzyszy, wymieniajac (w miare mozliwosci swojej pamieci) kazdego z osobna z imienia i nazwiska. Nie ma tu wartkiej akcji tylko codzienny trud, cierpienie i smierc.
Najbardziej w tej ksiazce odcisnelo na mnie pietno przeszywajacego glodu, na ktory autor kladzie ogromny nacisk, bedacy dla niego najwieksza trauma, jak rowniez dla przebywajacych tam osadzonych.

| 2013-01-20
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Monotonna. Momentami "odpływałam".

tomasz389 | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

super książka wciąga jak cholera

Aztek_Anonim | 2017-11-25
| 2016-03-02