Valentino - Pierwszy amant kina

8 (13 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Valentino: the first superstar
aktorzy, film, USA, Valentino, biografia
alfi78

Jest to pierwsza i jeszcze jak dotąd nieopowiedziana historia życia Rudiolfa Valentino – najbardziej zdumiewająca opowieść, jaką kiedykolwiek czytaliśmy. Droga życia, o której sam gwiazdor powiedział, ze jest zbyt ‘wariacka i nieprawdopodobna”, by można było w nią uwierzyć... Ta gruntowana i do bólu wierna biografia śledzi losy bohatera począwszy od jego lat dziecinnych w prowincjonalnym...

Ta gruntowana i do bólu wierna biografia śledzi losy bohatera począwszy od jego lat dziecinnych w prowincjonalnym miasteczku poprzez przełomową kreację w „Szejku”, kiedy to po raz pierwszy kobieca widownia mdlała w kinach, aż po tragicznie przedwczesną śmierć. Tę barwną opowieść czyta się jednym tchem.

Valentino – legendarny amant rodem z Włoch, który stał się pierwszym i największym męskim symbolem seksu wykreowanym na srebrnym ekranie, był również pierwszym obiektem emocjonalnych napaści rozhisteryzowanych fanek.

źródło opisu: Ravi, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

| 2013-05-15
Przeczytana: 15 maja 2013

Chyba żaden inny aktor w historii kinematografii nie wzbudzał aż tylu skrajnych emocji. Fanatycznie uwielbiony przez kobiety, do bólu znienawidzony przez mężczyzn- Rudolph Valentino już za życia stał się legendą. Kiedy w kinach wyświetlane były filmy z jego udziałem wszystkie sale dosłownie pękały w szwach. Czy diabelsko przystojny aktor był rzeczywiście, aż tak utalentowany? Czy też był starannie wypromowaną przez Hollywood maszynką do robienia pieniędzy? Polecam wszystkim czytelnikom, którzy preferują dobrą literaturę faktu.

penny_lane | 2013-04-22

Bardzo ciekawie prowadzona historia. Ogromny ukłon autorowi za takie oddanie swej pasji.

Monique | 2016-07-19
Na półkach: Przeczytane, Biograficzne