Ósma ofensywa

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Osma ofenziva
literatura serbska
shpinac

Jest to książka wprawdzie już nie o czasach wojny, ale wojna i partyzantka wciąż są obecne w świadomości bohaterów i rzutują na ich życie w pokojowej "ósmej ofensywie", której celem jest ukształtowanie nowego oblicza kraju i walka z głęboko zakorzenionymi w ich mentalności nawykami żołnierskimi. Zbyt nagłe i radykalne zmiany w życiu bohaterów, rekrutujących się przeważnie z chłopstwa, są przyczyną poważnych tragedii także w życiu rodzinnym.

| 2012-01-24
mozdok | 2011-06-19